Trwa ładowanie...
d4bkegh

Zabezpieczono narkotyki o wartości 2 mln zł

Funkcjonariusze policji i Straży Granicznej zabezpieczyli narkotyki za ponad 2 mln zł. Dotarli do nich w wyniku śledztwa ws. zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Polski i UE. Zarzuty w sprawie usłyszą kolejne osoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zabezpieczono narkotyki o wartości 2 mln zł
(AFP, Fot: Luis Robayo)
d4bkegh

Jak poinformowała we wtorek Prokuratura Krajowa, zarzuty postawiono kolejnym czterem osobom. Oskarża się je o wewnątrzwspólnotowe nabywanie i przywożenie do Polski znacznych ilości środków odurzających, a także obrót tymi środkami.

PK podała, że wartość zabezpieczonej przez funkcjonariuszy Policji i SG marihuany i haszyszu wynosi ponad 2 miliony złotych.

Podejrzani na wniosek prokuratury zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.

d4bkegh

Śledztwo jest prowadzone przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie we współpracy z krakowskim Zarządem Centralnego Biura Śledczego Policji i Małopolskim Oddziałem SG.

- Ze względu na dobro postępowania i etap, na jakim się obecnie znajduje, nie możemy udzielić bliższych informacji w tej sprawie - zaznaczył prok. Piotr Krupiński, naczelnik zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej w Krakowie.

W wyniku śledztwa zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało łącznie dziewięć osób. Pięciu z nich zostało wcześniej zatrzymanych i obecnie przebywa w areszcie tymczasowym.

d4bkegh

Podziel się opinią

Share

d4bkegh

d4bkegh
Więcej tematów