Trwa ładowanie...
d1kku15

Za kulisami afery Rywina

Osoby najbardziej zainteresowane nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji: Włodzimierz Czarzasty, Robert Kwiatkowski, Lech Nikolski i Aleksandra Jakubowska wielokrotnie kontaktowali się ze sobą w lipcu ubiegłego roku, kiedy w rozmowie z przedstawicielami Agory padła propozycja korupcyjna ze strony Lwa Rywina - wynika z billingów do których dotarło "Życie Warszawy".

d1kku15
d1kku15

Najbardziej sensacyjnie prezentuje się billing połączeń z komórki Włodzimierza Czarzastego. 22 lipca 2002 r., czyli w dniu, w którym Michnik odbył rozmowę z Lwem Rywinem, a następnie przeprowadził konfrontację u Leszka Millera, Czarzasty rozmawiał trzy minuty z Lechem Nikolskim (godz. 19.15). Co ciekawe, odbyło się to tuż po rozpoczęciu konfrontacji (godz. 19), w jakiej wzięli udział redaktor naczelny "Gazety Wyborczej", szef rządu oraz Lew Rywin.

Jak podaje gazeta, z analizy rachunków tych osób wynika, że kontaktowały się one ze sobą dziesiątki razy. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie to, że część rozmów telefonicznych w dziwny sposób zbiegła się z kluczowymi wydarzeniami związanymi z łapówkarską aferą Rywina. (mk)

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/pisane-ci-pisanie-6039096887997569a ) Skomentuj tę sprawę! Czy nazwa "Rywingate" dla afery zapoczątkowanej artykułem z 27 grudnia w "GW" jest wciąż zasadna? Czy "niemoralna propozycja" Lwa Rywina spowoduje polityczne trzęsienie ziemi?
Redakcja wiadomości WP zaprasza Cię do współredagowania naszego serwisu - prześlij nam Twój komentarz dotyczący powyższego tematu.

d1kku15
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kku15
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj