Trwa ładowanie...
warszawa
+1

Wypadek kolumny BOR w Warszawie. Cztery osoby ranne, w tym dwoje policjantów

Na skrzyżowaniu Żwirki i Wigury z Hynka radiowóz jadący w kolumnie BOR zderzył się z samochodem dostawczym. 4 osoby zostały ranne, w tym dwoje policjantów. Policja potwierdziła, że kolumna przewoziła szefa NATO - Jensa Stoltenberga. To już prawdziwa czarna seria, bo tylko dzisiaj, w innym wypadku, brała udział limuzyna BOR, którą podróżował Lech Wałęsa.
Share
Radiowóz jadący w kolumnie BOR jest całkowicie zniszczony
Radiowóz jadący w kolumnie BOR jest całkowicie zniszczonyŹródło: PAP, Fot: Rafał Gruz
d21fjly

Do zdarzenia doszło około godziny 20 na skrzyżowaniu Żwirki i Wigury oraz Hynka. W samochód policyjny, który brał udział w eskorcie sekretarza NATO Jensa Stoltenberga, uderzyła furgonetka firmy kurierskiej GLS marki Iveco.

Informację o wypadku potwierdziła już rzeczniczka Biura Ochrony Rządu mjr Katarzyna Kowalewska.

Siła uderzenia była bardzo duża. Radiowóz został zepchnęty na pobocze, a potem na trawnik i chodnik. Samochód policyjny potrącił znajdującą się tam osobę.

d21fjly

Strażacy musieli wycinać policjantów z auta, dwóch z nich trafiło do szpitala. Karetka zabrała także potrąconego pieszego oraz osobę z Iveco.

Ulica Żwirki i Wigury jest zamknięta, tworzą się korki. Autobusy skierowano na objazdy. Na miejscu pracują służby.

Wypadek kolumny BOR w stolicy. Oto zdjęcia z miejsca zdarzenia

 • Radiowóz jest całkowicie zniszczony
 • Służby musiały "wyciąć" policjantów z radiowozu
 • Kolumna BOR przewoziła sekretarza generalnego NATO
 • Przewrócony na bok samochód firmy kurierskiej
 • Siła zderzenia aut była bardzo silna
 • Na miejscu pracuje już sztab policjantów
 • Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury i Hynka w Warszawie
 • Radiowóz jest całkowicie zniszczony
 • Służby musiały "wyciąć" policjantów z radiowozu
 • Kolumna BOR przewoziła sekretarza generalnego NATO
 • Przewrócony na bok samochód firmy kurierskiej
 • Siła zderzenia aut była bardzo silna
 • Na miejscu pracuje już sztab policjantów
Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

BOR, Wałęsa i kolejna stłuczka

Dzisiaj doszło do innego incydentu z udziałem samochodu Biura Ochrony Rządu. Limuzyną podróżował Lech Wałęsa, byłemu prezydentowi nic się nie stało.

Do stłuczki doszło ok. godz. 12.45 na terenie województwa pomorskiego. Wina ma leżeć po stronie kierowcy drugiego pojazdu, który zgodził się przyjąć mandat od policji. BOR podkreśla, że żadna z osób biorących udział w wypadku nie była zagrożona.

d21fjly

Czarna seria wypadków

W maju tego roku auto Biuro Ochrony Rządu zderzyło się z ciężarówką Służb Oczyszczania Miasta w al. Niepodległości w Warszawie. Do wypadku doszło podczas nieprawidłowej zmiany pasa ruchu.

W innej kolizji, również w maju,rządowa limuzyna jechała drogą krajową nr 1 w kierunku Częstochowy. Do wypadku doszło niedaleko Koziegłów w województwie śląskim. W aucie nie było żadnej ochranianej osoby.

Wypadek Beaty Szydło

Z kolei w lutym w Oświęcimiu doszło do wypadku kolumny wiozącej premier Beatę Szydło. Rządowa kolumna trzech samochodów (pojazd premier Beaty Szydło jechał w środku) wyprzedzała fiata seicento.

Jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i uderzył w auto szefowej rządu, które następnie wpadło w drzewo. W wyniku wypadku poważne obrażenia ciała, utrzymujące się dłużej niż 7 dni, odnieśli Beata Szydło i jeden z funkcjonariuszy BOR - szef ochrony premier.

14 lutego prokuratorski zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku usłyszał kierowca fiata seicento Sebastian K. Kierowca nie przyznał się do winy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

d21fjly

Podziel się opinią

Share
d21fjly
d21fjly
Więcej tematów