Trwa ładowanie...
Kolejna kolizja z udziałem BOR-u

Kolejna kolizja z udziałem BOR-u

Skoda Biura Ochrony Rządu zderzyła się z ciężarówką Służb Oczyszczania Miasta w al. Niepodległości w Warszawie. Do wypadku doszło podczas nieprawidłowej zmiany pasa ruchu.
Share
d3c0fpi

- Sprawca wypadku, kierowca samochodu służb miejskich został ukarany mandatem wysokości 450 zł i 6 punktami karnymi. Nikt nie ucierpiał na skutek kolizji - informuje Wirtualną Polskę Komenda Stołeczna Policji.

Oba samochody jechały w kierunku Mokotowa. Iveco środkowym, a skoda prawym pasem. Kierowca tego pierwszego samochodu zmienił pas i uderzył w auto Biura Ochrony Rządu.

d3c0fpi

Zobacz wideo: Ile zarabiają szefowie Policji czy BOR?

W ostatnim czasie w Polsce doszło do kilku wypadków samochodowych z udziałem tzw. VIP-ów. Kolizje drogowe mieli m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, minister i wiceminister obrony narodowej.

Jak informował BOR liczba incydentów drogowych z udziałem limuzyn rządowych w ostatnich latach spadła, np. w latach 2015-2016 faktycznie doszło do 48 zdarzeń, ale tylko dwa z nich były z udziałem "osób ochranianych". We wcześniejszych latach, kiedy liczba zdarzeń była bardzo podobna, o wiele więcej z nich odbywało się podczas transportu VIP-ów.

Dla porównania, w latach 2011-2012, kiedy kolizji było 64, osoby ochraniane zaangażowane były w aż 28 z nich.

d3c0fpi

Podziel się opinią

Share
d3c0fpi
d3c0fpi
Więcej tematów