Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów 2019. Krzysztof Bosak dostał pytanie od Danuty Holeckiej. Zaskoczył prowadzącą TVP

Dziennikarka telewizji publicznej zadała politykowi Konfederacji pytanie, jak wyobraża sobie początek kadencji w Sejmie. Krzysztof Bosak początkowo uniknął odpowiedzi. Przypomniał widzom stacji, że TVP nie zapraszała polityków jego ugrupowania do studia i przegrała z nimi wyroki.

Wyniki wyborów 2019. Krzysztof Bosak dostał pytanie od Danuty Holeckiej. Zaskoczył prowadzącą TVPŹródło: East News, fot: Jacek Dominski
d2vfrb4
d2vfrb4

Krzysztof Bosak był jednym z gości "Minęła 20" w TVP Info. Jak przypomniał przed rozpoczęciem programu zdarzyło się to po raz pierwszy od przejęcia władzy w telewizji publicznej przez PiS. Na początku prowadząca program Danuta Holecka zapytała go, jak wyobraża sobie początek kadencji w Sejmie po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów parlamentarnych 2019 przez PKW.

Polityk Konfederacji na początku uniknął odpowiedzi. - Chciałbym podziękować za obecność i wyjaśnić widzom, że nie gościliśmy tutaj przez ostatnie miesiące i lata, nie dlatego, że bojkotowaliśmy TVP, tylko nie otrzymywaliśmy zaproszeń. Cieszę się, że nastąpiła dobra zmiana w Telewizji Polskiej i Konfederacja zagościła w opiniotwórczych programach stacji - powiedział.

- W drugiej kolejności chciałbym poinformować, że wygraliśmy z telewizją publiczną trzy sprawy i ciągle czekamy na sprostowanie nieprawdziwych informacji na temat naszych szans wyborczych i wykonanie prawomocnego wyroku sądu - kontynuował. Sąd nakazał TVP opublikować część sondaży, że Konfederacja przekroczy próg wyborczy. Tak się jednak nie stało. Wcześniej stacja ignorowała prezentowanie wyników tego ugrupowania. Poszło również o sposób zaprezentowania jednego ze sprostowań.

d2vfrb4

Bosak złożył również gratulacje za wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Podziękował PiS na ręce obecnego w studio posła PiS Daniela Milewskiego za "imponujący rezultat". - Myślę, że wynik PSL-u też był powyżej oczekiwań. Chciałbym też podziękować wszystkim, którzy wspierali Konfederację. Myślę, że wynik uzyskany przez nas, przy tym zamilczaniu przez media, jest ogromną zasługą tych, którzy oddolnie pracowali w tej kampanii - dodał.

Lider Konfederacji zapowiada walkę z TVP. Będą pozwy

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vfrb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vfrb4
Więcej tematów