Trwa ładowanie...
dpvbm63

Wyłowione z Wisły ciało to zaginiony Piotr Kijanka

Policja potwierdziła, że wyłowione w poniedziałek z Wisły zwłoki należą do Piotra Kijanki. Znaleziono przy nim dokumenty na to nazwisko. Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują, że mężczyzna utonął.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rejon Dąbia, gdzie znaleziono ciało ok. 30-letniego mężczyzny
Rejon Dąbia, gdzie znaleziono ciało ok. 30-letniego mężczyzny (WP.PL, Fot: Marcin Makowski)
dpvbm63

Przy zwłokach - w ubraniu, w kieszeniach znaleziono portfel z dokumentami, dowodem osobistym na nazwisko Piotr Kijanka - powiedział rmf24.pl rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. -Znaleziono również karty kredytowe i trochę gotówki. Denat miał także na palcu obrączkę ślubną, miał przy sobie także telefon komórkowy. Przedmioty te odpowiadają opisowi rzeczy, które posiadał zaginiony Piotr Kijanka - dodał.

Piotr Kijanka zaginął 6 stycznia. Świętował wraz z przyjaciółmi urodziny swojej żony, w restauracji na krakowskim Kazimierzu. Żona wczesniej wróciła do domu, by zająć się dwuletnim dzieckiem pary. Piotr wyszedł z lokalu po godz. 23, ale nie dotarł do domu. Zaginął. Przez dwa miesiące poszukiwała go rodzina, policja, przyjaciele i tysiące internautów.

Jego ciało odnaleziono wczoraj, przy stopniu wodnym Dąbie. Zostało ono przewiezione na wniosek prokuratury do Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tam przeprowadzono sekcję zwłok, z której wynika, że mężczyzna utonął.

dpvbm63

- To wstępne ustalenia. Ostateczne wyniki będą znane po przeprowadzeniu badań dodatkowych - podkreślił rzecznik krakowskiej prokuratury okręgowej prokurator Janusz Hnatko.

Prokuratura zapowiada także, że jeszcze we wtorek zostaną przeprowadzone czynności identyfikacyjne zwłok z udziałem członków rodziny zaginionego Piotra Kijanki.

Źródło: rmf24.pl, WP

dpvbm63

Podziel się opinią

Share

dpvbm63

dpvbm63
Więcej tematów