Trwa ładowanie...

Wybuch w Niemczech. Nowy komunikat IMGW o zagrożeniu nad Polską

IMGW analizuje zagrożenia związane z chmurą dymu, która powstała po wybuchu i pożarze na terenie parku przemysłowego w niemieckim Leverkusen. Znamy najnowsze dane monitoringu jakości powietrza i analizę z satelity.

Share
Niemcy. Gigantyczny słup dymu podczas pożaru w fabryce leków
Niemcy. Gigantyczny słup dymu podczas pożaru w fabryce leków Źródło: East News
d3bn7zc

Śledzimy skutki pożaru w Niemczech, gdzie doszło do wybuchu na terenie parku przemysłowego o nazwie Chempark w Leverkusen. Działa tam ponad 30 firm, w tym jeden z największych niemieckich koncernów chemicznych - Bayer.

Ze względu na chemiczny charakter zakładu, tamtejsze służby zarejestrowały to zdarzenie jako niezwykle niebezpieczne. Pojawiła się obawa, że nad Polskę przeniesie się chmura szkodliwego dymu.

IMGW analizuje skutki pożaru fabryki w Niemczech

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej uspokaja jednak, że "dane monitoringu zanieczyszczeń w Europie na tę chwilę nie wskazują na pojawienie się zanieczyszczeń wywołanych pożarem w Leverkusen".

d3bn7zc

Nic niepokojącego nie zarejestrował również satelita wyposażony w czujniki do monitorowania składu chemicznego atmosfery, który podczas dogaszania ognia przeleciała nad gigantycznym słupem dymu.

Zobacz także: PGZ: Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne

Jak informuje IMGW, "na przesłanych danych nie widać żadnego nietypowego śladu w atmosferze, jeżeli chodzi o zawartość NO2, CO i aerozolu absorbującego".

Wyniki badań ze stacji Głównego Instytutu Ochrony Środowiska w Szczecinie także nie pokazują podwyższonych wskaźników zanieczyszczenia powietrza, które mogłyby sygnalizować, że należy zacząć bić na alarm.

d3bn7zc

Wybuch w Niemczech. Zginęła jedna osoba

Przypomnimy, że pożar to efekt wybuchu, do którego doszło we wtorek w Leverkusen.

Służby zarejestrowały to zdarzenie jako niebezpieczne i nakazały okolicznym mieszkańcom pozostać w domach, zamknąć okna i wyłączyć urządzenia wentylacyjne. Wszystko w obawie przed groźnym dymem.

Z powodu potężnej eksplozji zginęła jedna osoba, a szesnaście zostało rannych.

Ogień został szybko opanowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3bn7zc

Podziel się opinią

Share
d3bn7zc
d3bn7zc
Więcej tematów