Trwa ładowanie...
d1n1enc

Wybory samorządowe w Polsce. Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała trzy komitety

Wojciech Hermeliński uważa, że najbliższe wybory samorządowe "będą najtrudniejszymi ze wszystkich". Szef PKW twierdzi też, że obecny system wyborów do Europarlamentu nie jest najlepszy, ale jeżeli prezydent nie zawetuje propozycji PiS, to będzie jeszcze gorszy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef PKW Wojciech Hermeliński oczekuje, że prezydent Andrzej Duda zawetuje nowelizację ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego
Szef PKW Wojciech Hermeliński oczekuje, że prezydent Andrzej Duda zawetuje nowelizację ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1n1enc

Przewodniczący PKW poinformował, że trzy komitety wyborcze zostały już zarejestrowane do wyborów samorządowych w 2018 r. To partia Razem, komitet koalicyjny PO i Nowoczesnej, a także PSL. Termin zawiadomień upływa 27 sierpnia. - Z reguły w ostatnich dniach jest spora ilość zgłoszeń. Oczekujemy, że liczba chętnych będzie wzrastać - powiedział Wojciech Hermeliński w Radiowej Jedynce.

Głosy w wyborach zostaną podliczone przez system stworzony przez informatyków KBW, bez współpracy z firmami zewnętrznymi. Pierwsze testy odbyły się już podczas wyborów w 2015, ale wciąż trwają. - Najbliższe wybory samorządowe są najtrudniejszymi ze wszystkim, jakie się w Polsce odbywają, ale wszystko wskazuje na to, że system informatyczny zadziała i nie będzie problemów - stwierdził szef PKW.

d1n1enc

Hermeliński odniósł się również do proponowanej przez PiS ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego i decyzji Andrzeja Dudy, który prawdopodobnie nie podpisze nowelizacji. - Obecnie obowiązujący system nie jest najlepszy, ale jeżeli prezydent nie zawetuje systemu proponowanego przez projektodawcę - będzie jeszcze gorszy - podsumował.

Zobacz także: Wzruszony powstaniec Majewski dziękuje za obecność na skwerze. „Tyle osób pamięta”

Źródło: polskieradio.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1n1enc

Podziel się opinią

Share

d1n1enc

d1n1enc
Więcej tematów