Trwa ładowanie...
d3uhkcg

Wybory prezydenckie 2020. Wnioski do prokuratury w sprawie sprawie "wyborów widmo". Większość dotyczy Sasina i Morawieckiego

Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło ponad 100 zawiadomień w sprawie wyborów prezydenckich 10 maja, które się nie odbyły. Większość wniosków dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa przez Jacka Sasina lub Mateusza Morawieckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Wnioski do prokuratury w sprawie "wyborów widmo"
Wybory prezydenckie 2020. Wnioski do prokuratury w sprawie "wyborów widmo" (Tomasz Bodył)
d3uhkcg

Możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra aktywów państwowy Jacka Sasina oraz premiera Mateusza Morawieckiego dotyczy 80 wniosków, które wpłynęły do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Ich autorami są przede wszystkim osoby prywatne, ale też posłowie oraz samorządowcy.

Jak donosi radio RMF FM, autorzy tych wniosków uważają, że Morawieckii i Sasin dopuścili się przekroczenia uprawnień poprzez zlecenie bez podstawy prawnej druku kart wyborczych. W ocenie jednak innych osób zawiadamiających prokuraturę, przestępstwa mógł się dopuścić minister cyfryzacji Rafał Zagórski bezpodstawnie przekazując Poczcie Polskiej dane wyborców.

Jeszcze inne zawiadomienia do prokuratury dotyczą samorządów, które przekazały Poczcie Polskiej spisy wyborców. Prawie 30 takich wniosków złożyło stowarzyszenie Watchdog Polska. Jego przedstawiciele uważają, lokalne władze przekroczyły w ten sposób swoje uprawnienia.

d3uhkcg

Według RMF FM warszawska prokuratura nie podjęła jeszcze żadnych decyzji odnośnie do tych doniesień. Nie stały się one powodem wszczęcia śledztwa, ale też prokuratorzy nie odmówili dalszego postępowania na ich podstawie.

Zobacz też: Szarpanina Sławomira Nitrasa z Sebastianem Kaletą. "Wiceminister próbował przerwać konferencję"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uhkcg

Podziel się opinią

Share

d3uhkcg

d3uhkcg
Więcej tematów