Trwa ładowanie...
dvewhhx

Koronawirus w Polsce. Robert Flisiak wprost o słowach Mateusza Morawieckiego: Mam nadzieję, że się przejęzyczył

Mateusz Morawiecki, zachęcając Polaków do udziału w II turze wyborów prezydenckich, stwierdził, że "koronawirus, to choroba taka jak inne". Te słowa oburzyły prof. Roberta Flisiaka, który odniósł się do niej w ostrych słowach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ekspert wprost o słowach Mateusza Morawieckiego (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Ekspert wprost o słowach Mateusza Morawieckiego (zdjęcie ilustracyjne) (PAP)
dvewhhx

Chodzi o wypowiedź premiera z miejscowości Wysokie Mazowieckie, gdzie Mateusz Morawiecki stwierdził, że "koronawirus, to choroba jak inne". Zdaniem premiera, który chciał zachęcić Polaków do udziału w II turze wyborów prezydenckich, sytuacja związana z epidemią COVID-19 "stabilizuje się".

Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki: Choroba jak inne

- Stabilizuje się w sensie jak najbardziej pozytywnym, coraz mniej w trendzie jest zachorowań, zgonów jeszcze mniej. To mnie szczególnie cieszy. To już jest teraz choroba, można powiedzieć, jak inne, czekamy tylko na szczepionkę - mówił podczas spotkania z mieszkańcami Mateusz Morawiecki.

dvewhhx

Ze zdaniem premiera nie zgadza się prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologicznego. - Mam nadzieję, że premier się przejęzyczył. Przebieg kliniczny COVID-19 jest łagodniejszy, ale mówienie, że nie musimy się już bać koronawirusa, jest przedwczesne - podkreślił ekspert w rozmowie z RMF FM.

Zobacz także: Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Ekspert mówi, co zadecyduje o zwycięstwie

Koronawirus w Polsce. Robert Flisiak o sytuacji w Polsce

W opinii Flisiaka, koronawirus jest obecny i co chwilę widać, że ktoś się z nim styka. Za przykład ekspert podał chociażby wesela. Lekarz odniósł się też do ostatniej sytuacji, gdy zakażenie koronawirsem stwierdzono u jednego z podróżnych pociągu relacji Bielsko-Biała - Gdynia. Wtedy służby oraz spółka PKP Intercity apelowały do osób podróżujących pociągiem o to, by zgłosiły się do lokalnych stacji sanepidu.

dvewhhx

- Dlaczego, skoro nie ma powodu, by bać się wirusa, bo jest w odwrocie, cały czas w gotowości utrzymywane są szpitale, a placówki zakaźne mają zakaz przyjmowania innych pacjentów? - pytał prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologicznego.

Źródło: RMF FM

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dvewhhx

Podziel się opinią

Share

dvewhhx

dvewhhx
Więcej tematów