Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Tadeusz Cymański o Andrzeju Dudzie: "Nie jest prezydentem pisowskim i my go popieramy"

- Andrzej Duda nie zmarnował tych lat. Zmienił się, poprawił, zaskoczył nas parę razy. Nie jest prezydentem pisowskim i my go popieramy - mówi Tadeusz Cymański. Jak zaznaczył, w jego opinii Duda ma największe szanse w nadchodzących wyborach prezydenckich.
Share
Wybory prezydenckie 2020. Tadeusz Cymański: "Andrzej Duda nie zmarnował tych lat. My go popieramy".
Wybory prezydenckie 2020. Tadeusz Cymański: "Andrzej Duda nie zmarnował tych lat. My go popieramy".Źródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d5iq2or

Tadeusz Cymański był w piątek gościem porannej rozmowy w RMF FM. Głównym tematem rozmowy polityka Solidarnej Polski z Robertem Mazurkiem był Andrzej Duda i zbliżająca się kampania prezydencka.

Wybory prezydenckie. Tadeusz Cymański o obietnicach Andrzeja Dudy

Cymański pytany był m.in. o wiarygodność prezydenta w kontekście pomocy frankowiczom. Jak podkreślił Mazurek, mimo obietnic, Andrzej Duda nie wywiązał się z danego słowa i nie przedłożył projektu ustawy.

d5iq2or

Cymański stwierdził, że w jego opinii prezydent znaczną część obietnic danych frankowiczom spełnił. Tłumaczył też, że politycy w kampanii składają różne deklaracje. Sam przyznał, że nie zna nikogo kto "zrobił 100 albo 120 procent obietnic" i dodał, że jeżeli mamy problem, czy wybrać słowność czy odpowiedzialność, to on wolę to drugie.

Czytaj też: Wybory prezydenckie 2020. PiS zorganizował spotkanie. Jarosław Kaczyński mobilizował do walki

Zobacz też: Kosiniak-Kamysz wyzwał na debatę Kidawę-Błońską. Reakcja Borysa Budki

Wybory prezydenckie. Tadeusz Cymański: "Andrzej Duda nie zmarnował tych lat"

W opinii Cymańskiego, Andrzej Duda "zachował się odpowiedzialnie". Jak skwitował, jeżeli ktoś jest zdruzgotany polityką prezydenta, drugi raz na niego nie zagłosuje.

d5iq2or

Pytany o największą konkurencję dla prezydenta w nadchodzących wyborach od razu wskazał Małgorzatę Kidawę-Błońską. W jego opinii, "ma najlepsze notowania wśród kandydatów opozycji". Dodał jednak, że liczy się ze scenariuszem, w którym Duda mógłby mieć większego konkurenta, który z kolei będzie miał problem przebicia się w pierwszej turze. Między słowami przyznał, że chodzi tu o Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Polityk zaznaczył że prezydent Andrzej Duda ma całkowite poparcie Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach. - Andrzej Duda nie zmarnował tych lat. Zmienił się, poprawił, zaskoczył nas parę razy. Nie jest prezydentem pisowskim i my go popieramy - podkreślił.

Czytaj również: Wybory prezydenckie 2020. Krzysztof Bosak o Andrzeju Dudzie: nadskakuje środowiskom żydowskim

Tadeusz Cymański: "Nie wstydzę się tego, jak głosowałem"

Cymański pytany był też o czwartkowe głosowanie w Sejmie nad przyznaniem dotacji 2 mld. złotych na media publiczne. W jego opinii, "opozycja posłużyła się obrazem onkologii do zagrywki politycznej". - Ja uważam, że aby zachować bardziej społeczną politykę, musimy trzymać się razem. Konieczna jest dyscyplina. Ja nie wstydzę się tego, jak głosowałem - podkreślił.

d5iq2or

Mazurek pytał też o pozycję Zbigniewa Ziobry. W opinii polityka Solidarnej Polski ta wzrosła w ostatnim czasie. Cymański podkreślał tu rolę reformy sądownictwa, forsowaną przez ministra sprawiedliwości. Jak tłumaczył, rząd PiS uczynił wymiar sądownictwa bardziej transparentnym. - Byliśmy pierwszą, oby nie ostatnia partią, która odważyła się na reformę" - mówił.

W rozmowie nie mogło zabraknąć tez akcentu walentynkowego. Pytany o to, jakie pieśni śpiewał swojej żonie, polityk wymienił utwór Agnieszki Osieckiej "Na całych jeziorach ty" w wykonaniu Teresy Tutinas. Polityk zadedykował ten utwór słuchaczom.

Źródło: RMF FM

Czytaj też: Wybory prezydenckie 2020. Zjednoczona Prawica zawiesza broń

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d5iq2or

Podziel się opinią

Share
d5iq2or
d5iq2or
Więcej tematów