Trwa ładowanie...
d33yt0a

Donald Tusk o miliardach od PiS dla TVP. Pisze o "nowotworze"

Donald Tusk pokazuje, że nie zamierza tylko przyglądać się polskiej polityce. W internetowym wpisie odniósł się do pieniędzy dla TVP i Polskiego Radia. Tusk napisał o finansowaniu przez Prawo i Sprawiedliwość "nowotworu".
Share
Donald Tusk
Donald TuskŹródło: East News, Fot: Wojciech Stróżyk/Reporter
d33yt0a

"To bardzo subtelna różnica: opozycja chce przeznaczyć dwa miliardy na onkologię, a PiS na nowotwór" - napisał były premier i były szef Rady Europejskiej w mediach społecznościowych, nawiązując do dyskusji o funduszach dla mediów publicznych.

Donald Tusk, pisząc o "nowotworze", nie daje wątpliwości co do swojej oceny Telewizji Polskiej za rządów Jacka Kurskiego.

Przypomnijmy: marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki zaproponował, aby środki planowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznaczyć na leczenie onkologiczne.

d33yt0a

"Narodowa Strategia Onkologiczna przyjęta. Dobrze się składa, gdyż Senat nie zgodził się na 2 mld zł dla TVP. Zgłosimy poprawkę do budżetu, aby te środki szybko przekazać na onkologię. Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci, gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii!" - stwierdził w mediach społecznościowych. Ten pomysł poparł później Jerzy Owsiak z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zobacz też: Komórka PiS do walki z fakenewsami. Ironiczny komentarz Borysa Budki

Przeczytaj też: Spór z KE o Izbę Dyscyplinarną. Polska chce odrzucenia wniosku

d33yt0a

Jacek Sasin: to pomysł populistyczny

Politycy rządzącego obozu jednogłośnie krytykują propozycję Grodzkiego.

- Platforma Obywatelska miała czas na takie pomysły, ale to dopiero PiS dostrzegł problem finansowania onkologii. Propozycja przesunięcia pieniędzy z mediów publicznych na leczenie onkologiczne to pomysł populistyczny - mówił wicepremier Jacek Sasin na antenie Polsat News.

Sejm o 2 mld z budżetu państwa dla mediów publicznych w zamian za "utracone wpływy" z abonamentu zdecydował podczas czwartkowego posiedzenia.

d33yt0a

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33yt0a

Podziel się opinią

Share
d33yt0a
d33yt0a
Więcej tematów