Trwa ładowanie...
d3nyt4k

Wybory prezydenckie 2020. Problemy członkini sztabu Szymona Hołowni

Zarzuty ws. organizacji finału WOŚP, podczas którego zaatakowany został prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, usłyszało siedem osób. W tej grupie jest członkini sztabu wyborczego Szymona Hołowni. Kandydat już odniósł się do sprawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szymon Hołownia
Szymon Hołownia (Forum, Fot: Łukasz Dejnarowicz)
d3nyt4k

Siedem osób odpowiedzialnych za organizację i zabezpieczenie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku 13 stycznia 2019 r. usłyszało we wtorek zarzuty. Chodzi dwóch funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, urzędnika z wydziału gospodarki komunalnej gdańskiego magistratu, dwóch ochroniarzy i dwie osoby z Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Jedną z nich jest Agnieszka B. - była prezes centrum, która obecnie jest członkiem sztabu wyborczego Szymona Hołowni - wyjaśnia RMF FM.

- Zarzuty nie zmienią jej pracy w sztabie. Jestem przekonany, że jest osobą niewinną. Nie mam wątpliwości co do jej profesjonalizmu - powiedział reporterowi stacji Hołownia.

d3nyt4k

Zobacz też: Tusk: nie widzę powodu, dla którego Duda miałby nagle stać się mężczyzną

Przeczytaj też: Koronawirus paraliżuje Europę. Dotarł już do Chorwacji, Austrii, Toskanii i na Sycylię

Agnieszka B. (podobnie jak trzy inne osoby) usłyszała zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo uczestników imprezy w Gdańsku. Szersze zarzuty dotyczą policjantów i urzędnika. To narażenie uczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz niedopełnienie obowiązków służbowych.

Podejrzani nie są zatrzymani. Nikt z nich nie przyznaje się do zarzutów.

d3nyt4k

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Biegli przygotowują opinię

Tymczasem nadal trwa śledztwo ws. Stefana W. który na scenie gdańskiego WOŚP ugodził nożem Pawła Adamowicza. Mężczyzna przebywa w areszcie. Biegli przygotowują drugą opinię ws. jego stanu psychicznego. W pierwszej stwierdzono, że podczas ataku mężczyzna był niepoczytalny.

W piątek Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał z kolei na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata ochroniarza oskarżonego o składanie fałszywych zeznań oraz nakłanianie do kłamstwa kolegi z agencji.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nyt4k

Podziel się opinią

Share
d3nyt4k
d3nyt4k
Więcej tematów