Trwa ładowanie...
d1x1k25

Zabójca Pawła Adamowicza oglądał jednak TVP Info? Służba Więzienna ws. Stefana W.

Stefan W. oskarżony o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza mógł mieć jednak w więzieniu dostęp do programu TVP Info - twierdzi "Gazeta Wyborcza". Chodzi o sygnał telewizyjny spoza sieci kablowej w zakładzie karnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stefan W. przed gdańską prokuraturą w styczniu 2019 r.
Stefan W. przed gdańską prokuraturą w styczniu 2019 r. (East News, Fot: Wojciech Stróżyk/Reporter)
d1x1k25

Po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza jego żona oraz wielu polityków opozycji wskazywało na możliwość politycznych motywów działania Stefana W. oraz na krytyczne materiały w mediach na temat zamordowanego samorządowca, przede wszystkim na antenach Telewizji Polskiej. "Mjr Barłtomiej Tubiarz z Centralnego Zarządu Służby Więziennej mówił wówczas, że skazania odbywający karę z Zakładzie Karnym nie mogą oglądać stacji TVP Info" - wyjaśnia "Gazeta Wyborcza", pisząc, że takie wyjaśnienia nie są prawdziwe.

Dziennik zauważa, że SW informowała wtedy tylko o kanałach w ofercie operatora kablowego, który dostarcza sygnał do malborskiego więzienia. Tymczasem program TVP Info można tam odbierać niezależnie od "kablówki", bo jest on jednym z kanałów cyfrowej telewizji naziemnej w pakiecie MUX 3 - zauważa "GW". Przywołuje również ustalenia reportera "Dziennika Bałtyckiego", który od byłego strażnika z więzienia w Malborku usłyszał, że telewizor przystosowany do odbioru DVB-T był w świetlicy placówki.

Zobacz też: Krzysztof Gawkowski grozi Beacie Szydło. "Wie, że była nieudacznym premierem"

Przeczytaj też: Agent Tomek zatrzymany przez CBA. Prokuratura wyjaśnia

d1x1k25

Wcześniej o możliwość odbierania sygnału TVP Info z nadajnika naziemnego w malborskim zakładzie karnym - bezskutecznie - dopytywali SW dziennikarze portali Demaskator24.pl. Teraz Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowy Służby Więziennej tłumaczy "GW", że tuż po śmierci Adamowicza zaprzeczano jedynie temu, iż Stefan W. "oglądał tylko TVP Info".

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Prokuratura czeka na opinie biegłych ws. Stefana W.

Stefan W. czeka w areszcie na zakończenie pracy śledczych z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Biegli przygotowują drugą opinię ws. zdrowia psychicznego mężczyzny. W pierwszej stwierdzono, że Stefan W. był niepoczytalny podczas ataku na Pawła Adamowicza.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1x1k25

Podziel się opinią

Share
d1x1k25
d1x1k25
Więcej tematów