Trwa ładowanie...
d19apgh

Wybory prezydenckie 2020. Głosowanie korespondencyjne w dwóch gminach. PKW ogłosiła decyzję

Państwowa Komisja Wyborcza podjęła uchwałę uwzględniającą rekomendacje wydane przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego ws. głosowania wyłącznie korespondencyjnego w dwóch gminach: Baranów (woj. wielkopolskie) i Marklowice (woj. śląskie).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. PKW ogłosiła decyzję ws. głosowania korespondencyjnego w dwóch gminach
Wybory prezydenckie 2020. PKW ogłosiła decyzję ws. głosowania korespondencyjnego w dwóch gminach (Agencja Gazeta)
d19apgh

Decyzję o pozytywnym zaopiniowaniu rekomendacji Łukasza Szumowskiego ogłosił w piątek wieczorem przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. Poinformowano też, że minister zdrowia uczestniczył w posiedzeniu, na którym omawiano, czy przyjąć uchwałę dotyczącą sposobu głosowania w wyborach prezydenckich na terenie dwóch gmin.

Na konferencji prasowej po posiedzeniu Marciniak oświadczył, że uprawnionych do głosowania w Baranowie jest blisko 6 tys. osób, a w Marklowicach blisko 2 tys. mniej.

Dodano, że z głosowania korespondencyjnego zostanie wyłączony jeden obwód do głosowania utworzony na oddziale leczniczo-rehabilitacyjnym w Grębaninie - donosi dziennik.pl, powołując się na PAP.

d19apgh

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że Łukasz Szumowski nie przewiduje wydania kolejnych rekomendacji.

- Ze słów ministra zdrowia wynikało, że nie przewiduje innych wniosków, chociaż czas, zgodnie z ustawą, z kalendarzem wyborczym jest do 21 czerwca, czyli do niedzieli PKW może podjąć taką uchwałę - powiedział przewodniczący PKW.

d19apgh

Ws. zarządzenia wyborów korespondencyjnych wypowiedział się już Tadeusz Chrószcz, wójt Marklowic. - Dostaliśmy zadanie i trzeba się z nim zmierzyć - mówi w rozmowie z WP samorządowiec.

Wybory prezydenckie 2020. Wybierzemy spośród 11 kandydatów

Nadchodzące wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. W zdecydowanej większości gmin głosować będzie można zarówno w sposób tradycyjny - przy urnach wyborczych, jak i korespondencyjnie.

Do walki o urząd prezydenta RP staną: Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Rafał Trzaskowski, Waldemar Witkowski i Stanisław Żółtek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19apgh

Podziel się opinią

Share
d19apgh
d19apgh
Więcej tematów