Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Będzie koalicja Kukiz'15 z ludowcami? "Rozmowy są budujące"

- W ciągu 24 godzin rozstrzygniemy ostateczną formułę startu Koalicji Polskiej - powiedział poseł Piotr Zgorzelski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dodał, że prawdopodobnie we wtorek zakończone zostaną rozmowy z Kukiz'15 na temat wspólnej koalicji na wybory parlamentarne 2019.
Share
Wybory parlamentarne 2019. PSL i Kukiz'15 rozmawiają o koalicji
Wybory parlamentarne 2019. PSL i Kukiz'15 rozmawiają o koalicjiŹródło: PAP, Fot: Grzegorz Michałowski,Piotr Nowak
didmwda

W Koalicji Polskiej, którą buduje PSL, znajdą się: Unia Europejskich Demokratów, Stronnictwo Pracy, Stronnictwo Demokratyczne i być może PSL - zdradził we wtorek w TVP1 Piotr Zgorzelski, poseł PSL.

- W ciągu 24 godzin rozstrzygniemy ostateczną formułę, bo Koalicja Polska jest faktem, ale jeżeli chodzi o podmioty, które się do nas dopisują, jest ich każdego dnia coraz więcej. Bardzo zaawansowane są rozmowy z Kukiz'15, które myślę w dniu dzisiejszym sfinalizujemy, czy też z Bezpartyjnymi Samorządowcami - dodał.

Polityk PSL stwierdził, że "jest zbudowany" rozmowami z Kukiz'15.

didmwda

- Oni akceptują nasz sztandarowy projekt emerytura bez podatku, żeby Polacy nie musieli do końca życia płacić tego haraczu, bo już się napracowali. My bardzo pozytywnie podchodzimy do przynajmniej trzech projektów Pawła Kukiza - powiedział Zgorzelski. Jak dodał, chodzi o wprowadzenie ordynacji mieszanej i powołanie instytucji sędziego pokoju.

We wtorek zaplanowane jest także spotkanie pełnomocników Bezpartyjnych Samorządowców z całej Polski - podaje pr24.pl za PAP. Będą omawiać propozycje, które otrzymali od PSL i Pawła Kukiza. Decyzję mają podjąć do wieczora.

"Kukiz'15 traci wiarygodność"

Do sojuszu Kukiz'15 z ludowcami odniósł się we wtorek wiceminister cyfryzacji, który dostał się do Sejmu z ruchu Pawła Kukiza. W listopadzie 2017 r. opuścił klub i przystąpił do koła poselskiego Wolnych i Solidarnych.

didmwda

- Będąc w Kukiz’15, byłem uczony, że PSL to ZSL, taka postkomunistyczna, bardzo zła formacja - powiedział Adam Andruszkiewicz w programie "Jedziemy” TVP Info. Podkreślił, że Paweł Kukiz porównywał PSL do "zorganizowanej grupy przestępczej”.

Dodał, że Kukiz "mówi dzisiaj, że przeprasza PSL” i może pójdą razem do wyborów. - Zwrot o 180 stopni. Kukiz’15 traci na wiarygodności - stwierdził Andruszkiewicz.

- Jako ugrupowanie antysystemowe, bo tak się nazywa podobno, ma iść z PSL, partią układów III RP, partią urzędniczą, gdzie wiemy, jakie są poglądy - powiedział polityk.

Źródło: pr24.pl, tvp.info

didmwda

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

didmwda

Podziel się opinią

Share
didmwda
didmwda
Więcej tematów