Trwa ładowanie...

PSL i Kukiz'15 coraz bliżej siebie. Porozumienie w "kluczowych dziedzinach"

O wspólnym starcie PSL i Kukiz'15 w wyborach parlamentarnych mówi się od paru dni. Liderzy mają ustalać pomiędzy sobą szczegóły. Jednak już teraz politycy zdradzają, że szanse na to są "poważne", a porozumienie w "kluczowych kwestiach" osiągnięte.

Share
PSL i Kukiz'15 coraz bliżej siebie. Porozumienie w "kluczowych dziedzinach"Źródło: Agencja Gazeta
d4jzsyb

Według medialnych doniesień oficjalne podpisanie porozumienia ma nastąpić w najbliższych dniach. To, że Władysław Kosiniak-Kamysz rozmawiał z Pawłem Kukizem, potwierdzał poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski.

"Poważne szanse"

Teraz sytuacja staje się bardziej klarowna, a politycy mówią o porozumieniu coraz śmielej. - Myślę, że są poważne szanse - ocenił w rmf.24.pl poseł Kukiz'15 Grzegorz Długi. - Udało nam się osiągnąć porozumienie programowe w wielu z kluczowych dziedzin - dodał.

Jak tłumaczy dalej, dziedziny, w który partie się zgodziły, to mi.in. promocja konserwatywnych wartości czy nieopodatkowane emerytury.

d4jzsyb

Również z drugiej strony nikt nie dementuje tych doniesień. - Pewne jest to, że idziemy do wyborów pod szyldem Polskiego Stronnictwa Ludowego jako Koalicja Polska, a to, kto będzie startował na naszych listach to jest oczywiście sprawa otwarta - powiedziała w rmf24.pl wiceprezes ludowców Urszula Pasławska.

Od nienawiści do wspólnej listy

Jeszcze w 2015 roku taka koalicja nie miałaby szans zaistnieć. Wtedy Paweł Kukiz nazywał PSL "organizacją przestępczą", później stwierdził też, że "PSL jest jak ZSL", jednak w tym roku zdecydował się ludowców przeprosić.

- Chciałem bardzo serdecznie przeprosić PSL - oznajmił w rozmowie z Gazetą Wyborczą. - Przez cztery lata pan prezes i PiS mieli absolutnie wszystkie instrumenty, by potencjalnych przestępców zatrzymać. Skoro nikogo nie zatrzymano, nikt nie siedzi, to znaczy, że się bardzo mocno myliłem w tej ocenie.

Również Władysław Kosiniak-Kamysz wraz z PSL zmienił swoją narrację, w której teraz częściej przewijają się słowa o tradycji, kulturze i historii. - Zjednoczyć Polskę, przywrócić braterstwo, zbudować wspólnotę. To jest nasze naczelne hasło - ogłosił lider ludowców podczas sobotniego przemówienia.

Źródło: rmf24.pl/wyborcza.pl/WP

d4jzsyb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jzsyb
Więcej tematów