Trwa ładowanie...
d3dz7lr

Adam Andruszkiewicz

Najnowsze informacje
2.4
(49 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Grajewo

Partie:

Ruch Narodowy - RN (2015–2016)

d3dz7lr
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, fot: Adrian Grycuk (CC BY-SA 3.0 PL)

Adam Andruszkiewicz to polski polityk, poseł na Sejm VIII kadencji i prezes stowarzyszenia Endecja. Należał do Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego.

Adam Andruszkiewicz – informacje ogólne

Adam Andruszkiewicz pochodzi z Grajewa, urodził się 30 czerwca 1990 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie ukończył stosunki międzynarodowe z tytułem magistra w 2014 roku.

Należał do Parlamentu Studentów i zasiadał w Samorządzie Studentów Wydziału Historyczno-Socjologicznego. Adam Andruszkiewicz został też członkiem Rady Absolwentów Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

Adam Andruszkiewicz – działalność polityczna

Adam Andruszkiewicz był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej oraz liderem Ruchu Narodowego na Podlasiu. W 2014 roku kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy komitetu Kukiz’15, jednak nie udało mu się uzyskać odpowiedniej liczby głosów.

W wyborach parlamentarnych 2015 Adam Andruszkiewicz zdobył mandat poselski na Sejm VIII kadencji – również startował z listy Kukiz’15. Należy do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Łączności z Polakami za Granicą, a której pełni funkcję zastępcy przewodniczącego.

Adam Andruszkiewicz został przewodniczącym zespołu parlamentarnego ds. współpracy Polsko-Białoruskiej, a także wiceprzewodniczącym zespołów do spraw Iranu, kontaktów z Pakistanem i kontaktów z Katarem.

Pełni też funkcję skarbnika zespołu zajmującego się regulowaniem stosunków własnościowych i sekretarzem zespołu ds. kontaktów z Kazachstanem.

Adam Andruszkiewicz odszedł z Ruchu Narodowego w maju 2016 roku, rezygnując również z funkcji prezesa Młodzieży Wszechpolskiej. Następnie Andruszkiewicz znalazł się (m.in. z Rafałem Ziemkiewiczem i Markiem Jakubiakiem) w grupie założycieli stowarzyszenia Endecja, które bazuje na myśli Romana Dmowskiego i ideologii narodowo-demokratycznej.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dz7lr
d3dz7lr
d3dz7lr
Więcej tematów
d3dz7lr