ycipk-30c8uc

Wybory do Europarlamentu 2019. Polacy zabrali głos. Wiosna rośnie, KE spada

Wybory do Europarlamentu 2019 już 26 maja. Najnowsze badanie opinii publicznej pokazuje, że nieprzerwanie liderem jest PiS. Co ciekawe, straty zaczyna odrabiać Wiosna Roberta Biedronia, której w ostatnich tygodniach przybyło najwięcej zwolenników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory do Europarlamentu 2019. PiS liderem.
Wybory do Europarlamentu 2019. PiS liderem. (East News)
ycipk-30c8uc

Aż 36,6 proc. Polaków chce w wyborach do Europarlamentu 2019 głosować na Prawo i Sprawiedliwość - wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wpolityce.pl.

Oznacza to, że partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż jest liderem i ma bezpieczną przewagę nad opozycją. W porównaniu do poprzedniego badania poparcie rządzącego ugrupowania nieznacznie jednak spadło - o 0.2 pp.

ycipk-30c8uc

Przypomnijmy, że przed wyborami do Europarlamentu tematem numer jeden jest film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Kto zyskuje, a kto traci na sporze wokół pedofilii?

Wybory do Europarlamentu 2019. Biedroń w górę

Okazuje się, że najwięcej zwolenników w ostatnim czasie przybyło Wiośnie Roberta Biedronia. Poparcie dla tej formacji w najnowszym badaniu wyniosło 14.3 proc, czyli wzrosło o 2 punkty.

Wiosna wciąż ma jednak dużo do nadrobienia, bo na drugim miejscu nieprzerwanie plasuje się Koalicja Europejska. Formacja zbudowana przez Grzegorza Schetynę cieszy się poparciem 31.4 proc. badanych; w poprzednim badaniu było to 32.6 proc., a więc o 1.2 punktu więcej.

ycipk-30c8uc

Zobacz także: Potwierdziły się informacje ws. Tuska. Rzecznik rządu nie szczędziła mocnych słów

Niemal bez zmian poparcie dla Kukiz‘15. Ugrupowanie to wskazało 8.3 proc. badanych, co oznacza minimalny (0.2 punktu) spadek w notowaniu.

Progu wyborczego nie przekracza Konfederacja (4.2 proc.) ani Lewica Razem (1.7 proc.).

ycipk-30c8uc

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1102. Zostało zrealizowane w dniach 10-15 maja 2019 roku.

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-30c8uc
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-30c8uc

ycipk-30c8uc
ycipk-30c8uc