Trwa ładowanie...
d3czuq3

Wybory do Europarlamentu 2019. Polacy zabrali głos. Wiosna rośnie, KE spada

Wybory do Europarlamentu 2019 już 26 maja. Najnowsze badanie opinii publicznej pokazuje, że nieprzerwanie liderem jest PiS. Co ciekawe, straty zaczyna odrabiać Wiosna Roberta Biedronia, której w ostatnich tygodniach przybyło najwięcej zwolenników.
Share
Wybory do Europarlamentu 2019. PiS liderem.
Wybory do Europarlamentu 2019. PiS liderem.Źródło: East News
d3czuq3

Aż 36,6 proc. Polaków chce w wyborach do Europarlamentu 2019 głosować na Prawo i Sprawiedliwość - wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wpolityce.pl.

Oznacza to, że partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż jest liderem i ma bezpieczną przewagę nad opozycją. W porównaniu do poprzedniego badania poparcie rządzącego ugrupowania nieznacznie jednak spadło - o 0.2 pp.

d3czuq3

Przypomnijmy, że przed wyborami do Europarlamentu tematem numer jeden jest film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Kto zyskuje, a kto traci na sporze wokół pedofilii?

Wybory do Europarlamentu 2019. Biedroń w górę

Okazuje się, że najwięcej zwolenników w ostatnim czasie przybyło Wiośnie Roberta Biedronia. Poparcie dla tej formacji w najnowszym badaniu wyniosło 14.3 proc, czyli wzrosło o 2 punkty.

Wiosna wciąż ma jednak dużo do nadrobienia, bo na drugim miejscu nieprzerwanie plasuje się Koalicja Europejska. Formacja zbudowana przez Grzegorza Schetynę cieszy się poparciem 31.4 proc. badanych; w poprzednim badaniu było to 32.6 proc., a więc o 1.2 punktu więcej.

d3czuq3

Zobacz także: Potwierdziły się informacje ws. Tuska. Rzecznik rządu nie szczędziła mocnych słów

Niemal bez zmian poparcie dla Kukiz‘15. Ugrupowanie to wskazało 8.3 proc. badanych, co oznacza minimalny (0.2 punktu) spadek w notowaniu.

Progu wyborczego nie przekracza Konfederacja (4.2 proc.) ani Lewica Razem (1.7 proc.).

d3czuq3

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1102. Zostało zrealizowane w dniach 10-15 maja 2019 roku.

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3czuq3

Podziel się opinią

Share
d3czuq3
d3czuq3
Więcej tematów