Trwa ładowanie...
d4i7xjz

Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz ostro reaguje na propozycję Andrzeja Dudy

Wybory 2020. Andrzej Duda tuż przed wyborami zaproponował "Koalicję Polskich Spraw". Apeluje do polityków PSL, Koalicji Polskiej, Konfederacji. Jest już odpowiedź ze strony PSL. "Nie dam wciągnąć PSL w kampanię Andrzeja Dudy" - napisał Władysław Kosiniak-Kamysz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował propozycję Andrzeja Dudy
Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował propozycję Andrzeja Dudy (East News)
d4i7xjz

Wybory prezydenckie już w niedzielę. Andrzej Duda wystosował propozycję do "całej sceny politycznej". - Wiem, że są między nami różnice, ale chodzi o wspólne sprawy - mówił prezydent w Pałacu Prezydenckim.

- Spotkajmy się na spokojnie po wyborach prezydenckich 12 lipca, porozmawiajmy o sprawach, które są najistotniejsze. Od najwyższego szczebla, aż do najspokojniejszej działalności samorządowej - mówił w czwartek Duda. - Na polskiej scenie politycznej są ludzie, którzy stanowią wspólnotę poglądów najważniejszych. Apeluję do wszystkich polityków, którzy są zaangażowani po stronie PSL, Koalicji Polskiej, Konfederacji - mówił prezydent Andrzej Duda.

Ostra reakcja ze strony PSL

d4i7xjz

Na propozycję Dudy ostro zareagował Władysław Kosiniak-Kamysz. "Nie dam wciągnąć PSL w kampanię Andrzeja Dudy" - napisał na Twitterze. Poradził też prezydentowi "zająć się na serio polskimi sprawami" i wyliczał: "upadającą służbą zdrowia, rosnącym bezrobociem, bankrutującymi firmami".

Koalicję, którą zaproponował Duda, nazwał wyimaginowaną.

Propozycja Andrzeja Dudy. Komentarz Korwin-Mikkego

Wcześniej zapytaliśmy także Janusza Korwin-Mikkego, jak odbiera propozycję Andrzeja Dudy. "Koalicja Polskich Spraw"? - Uwierzylibyśmy, gdyby to było kilka lat temu, a przynajmniej chociaż kilka miesięcy temu - skomentował lider Konfederacji. Zapewnił jednak, że Konfederacja będzie współpracować z każdym prezydentem.

d4i7xjz

- Jesteśmy partią prawa, będziemy rozmawiać z każdym, który wygra wybory prezydenckie - mówił Korwin-Mikke. Na pytanie, czy zatem spotkałby się z Dudą po 12 lipca, jeśli ten wygra wybory, polityk powiedział: "Powtarzam, będziemy rozmawiać z każdym prezydentem. Po wyborach, oczywiście".

Wybory 2020. Donald Tusk skomentował propozycję Andrzeja Dudy

Swoje zdanie na temat apelu Andrzeja Dudy wyraził także Donald Tusk. "Pod koniec kadencji Andrzej Duda chce zostać „patronem polskich spraw”. Strach pomyśleć patronem czyich spraw był przez pięć ostatnich lat" - napisał na Twitterze.

d4i7xjz

Zobacz wideo: Jarosław Kaczyński zniknął? Ryszard Czarnecki: ojciec jest, ojciec czuwa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d4i7xjz

Podziel się opinią

Share

d4i7xjz

d4i7xjz
Więcej tematów