Trwa ładowanie...
d2rpbfx

Wybory 2020. Andrzej Duda ma powody do zadowolenia. Najnowsze badanie

Wybory prezydenckie w niedzielę. Walka między kandydatami staje się coraz bardziej zacięta. Andrzej Duda ma powody do zadowolenia. Został wyjątkowo dobrze oceniony w najnowszym rankingu zaufania i jest nowym liderem. To najlepszy wynik od kilku miesięcy. Tuż za nim nie ma Rafała Trzaskowskiego.
Share
Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy ranking zaufania daje pierwsze miejsce Andrzejowi Dudzie
Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy ranking zaufania daje pierwsze miejsce Andrzejowi DudzieŹródło: East News
d2rpbfx

Na pierwszym miejscu w lipcowym rankingu zaufania, zrealizowanym przez IBRiS dla Onetu, znalazł się Andrzej Duda. Ufa mu 50 proc. ankietowanych. Nie ufa mu 41,2 proc. badanych. 8,6 proc. deklaruje natomiast obojętność wobec niego. Od badania na początku czerwca prezydent odnotował wzrost poparcia o 8,7 pkt proc.

To najlepszy wynik Andrzeja Dudy od kilku miesięcy. Lepsze wyniki uzyskał jedynie w 2017 roku. Wówczas cieszył się zaufaniem 51,1 proc. badanych.

Na drugim miejscu znalazł się premier Mateusz Morawiecki. Zaufanie wobec niego deklaruje 47,1 proc. badanych. Nie ufa mu jednak prawie tyle samo, bo 45 proc. badanych. Obojętny jest prawie 8 proc. respondentów. Jak zaznacza Onet, to najwyższy wskaźnik pozytywnych opinii o obecnym szefie rządu od 2015 roku.

d2rpbfx

Na podium znalazł się także Rafał Trzaskowski. Zaufanie do niego zadeklarowało w badaniu 43,6 proc. ankietowanych. To wzrost o 6,4 pkt proc. Więcej jednak osób mu nie ufa - to 46,6 proc. badanych. 8,6 proc. respondentów zaznaczyło odpowiedź: "Jest mi obojętny".

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Szymon Hołownia - z wynikiem 43 proc., Łukasz Szumowski - 38,3 proc., Jarosław Kaczyński - 36,7 proc.

Wybory 2020. Sondaż WP

Wiadomo, że o wygranej lub przegranej może zadecydować nawet kilkanaście tysięcy głosów. Walka między kandydatami jest obecnie bardzo wyrównana. Wskazują na to ostatnie badania.

d2rpbfx

Z przeprowadzonego przez IBRIS dla WP sondażu wynika, że gdyby II tura wyborów odbyła się w niedzielę, to wygrałby je Rafał Trzaskowski, zdobywając 47,2 proc. głosów. Głosowanie na Andrzeja Dudę zadeklarowało 45,9 proc. badanych.

Różnica jest minimalna, świadczy jednak o dużym przepływie głosów tych wyborców, którzy głosowali w I turze na innych kandydatów, w stronę Rafała Trzaskowskiego. Przypomnijmy, że w I turze kandydat KO zdobył 30,46 proc. głosów.

Stan posiadania zwiększył także Andrzej Duda, który w I turze zdobył 43,5 proc. głosów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2rpbfx

Podziel się opinią

Share
d2rpbfx
d2rpbfx
Więcej tematów