Trwa ładowanie...
dl3s55p

Wybory 2020. Andrzej Duda proponuje "Koalicję Polskich Spraw". Jest odpowiedź Janusza Korwin-Mikkego

Wybory prezydenckie. - Spotkajmy się na spokojnie po wyborach prezydenckich 12 lipca - zaapelował Andrzej Duda. Zaproponował "Koalicję Polskich Spraw". Zapytaliśmy o nią Janusza Korwin-Mikkego. Jego deklaracja jest czytelna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Janusz Korwin-Mikke skomentował propozycję Andrzeja Dudy
Wybory 2020. Janusz Korwin-Mikke skomentował propozycję Andrzeja Dudy (East News)
dl3s55p

Wybory prezydenckie już w niedzielę. Kampania wyborcza robi się coraz bardziej dynamiczna i zacięta. Andrzej Duda wystosował propozycję do "całej sceny politycznej". - Wiem, że są między nami różnice, ale chodzi o wspólne sprawy - mówił prezydent w Pałacu Prezydenckim.

Propozycja Andrzeja Dudy. Komentarz Korwin-Mikkego

Zapytaliśmy Janusza Korwin-Mikkego, jak odbiera propozycję Andrzeja Dudy. "Koalicja Polskich Spraw"? - Uwierzylibyśmy, gdyby to było kilka lat temu, a przynajmniej chociaż kilka miesięcy temu - skomentował lider Konfederacji. Zapewnił jednak, że Konfederacja będzie współpracować z każdym prezydentem.

dl3s55p

- Jesteśmy partią prawa, będziemy rozmawiać z każdym, który wygra wybory prezydenckie - mówił WP Korwin-Mikke. Na pytanie, czy zatem spotkałby się z Dudą po 12 lipca, jeśli ten wygra wybory, polityk powiedział: "Powtarzam, będziemy rozmawiać z każdym prezydentem. Po wyborach, oczywiście".

Propozycję Dudy skomentował także Jakub Kulesza. "Bardzo podoba nam się hasło "Koalicja Polskich Spraw". Idealnie definiuje Konfederację. Bardzo chętnie porozmawiamy z Prezydentem RP na temat ważnych dla Polski spraw. Bez różnicy kto tym prezydentem po 12 lipca będzie" - napisał na Twitterze.

Wybory 2020. Andrzej Duda zaapelował do polityków PSL, Koalicji Polskiej, Konfederacji

- Spotkajmy się na spokojnie po wyborach prezydenckich 12 lipca, porozmawiajmy o sprawach, które są najistotniejsze. Od najwyższego szczebla, aż do najspokojniejszej działalności samorządowej - mówił w czwartek Duda. - Na polskiej scenie politycznej są ludzie, którzy stanowią wspólnotę poglądów najważniejszych. Apeluję do wszystkich polityków, którzy są zaangażowani po stronie PSL, Koalicji Polskiej, Konfederacji - mówił prezydent Andrzej Duda.

dl3s55p

- Ustalmy wspólne stanowisko. Taka polityka jest potrzebna, bo mamy przed sobą niepowtarzalną szansę - powiedział.

Wybory 2020. Donald Tusk skomentował propozycję Andrzeja Dudy

Swoje zdanie na temat apelu Andrzeja Dudy wyraził także Donald Tusk. "Pod koniec kadencji Andrzej Duda chce zostać „patronem polskich spraw”. Strach pomyśleć patronem czyich spraw był przez pięć ostatnich lat" - napisał na Twitterze.

Zobacz wideo: Jarosław Kaczyński zniknął? Ryszard Czarnecki: ojciec jest, ojciec czuwa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dl3s55p

Podziel się opinią

Share

dl3s55p

dl3s55p
Więcej tematów