Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Wielka Brytania z rekordową liczbą zainteresowanych Polaków

Ponad 130,5 tys. polskich obywateli, którzy przebywają w Wielkiej Brytanii, zarejestrowało się, aby wziąć udział w zbliżających się wyborach prezydenckich. To rekordowa liczba, jeśli chodzi o polskie wybory przeprowadzane na Wyspach.
Share
Wybory 2020. Wielka Brytania z rekordową liczbą zainteresowanych Polaków
Wybory 2020. Wielka Brytania z rekordową liczbą zainteresowanych PolakówŹródło: PAP
d3zhq22

Wybory 2020. Wielka Brytania z rekordową liczbą osób

W nocy z poniedziałku na wtorek upłynął termin rejestracji dla osób chcących wziąć udział w wyborach, które nie zdążyły zarejestrować się przed ich pierwotnym terminem - 10 maja. W elektronicznym systemie rejestracji wyborców zarejestrowało się ponad 130,5 tys. Ostateczna liczba będzie najprawdopodobniej nieco większa, ponieważ dołączą jeszcze osoby, które chęć wzięcia udziału w wyborach wysłali mailowo, pisemnie czy telefonicznie.

W Wielkiej Brytanii utworzono 11 obwodów głosowania - sześć w Londynie, dwa w Edynburgu, dwa w Manchesterze oraz jeden w Belfaście. Najwięcej osób zarejestrowało się w Manchesterze, bo ponad 15 tys. Jednak niemal w każdym z obwodów liczba ta przekroczyła 13 tys. Przypomnijmy, że w Wielkiej Brytanii wybory na prezydenta RP odbywają się wyłącznie w formie korespondencyjnej. Dla porównania, jeśli chodzi o wybory prezydenckie, najwięcej osób - ponad 91 tys. - zgłosiło się do udziału w drugiej turze w 2015 r.

d3zhq22

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o liście Jarosława Kaczyńskiego: krzyk rozpaczy

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

d3zhq22

Podziel się opinią

Share
d3zhq22
d3zhq22
Więcej tematów