Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Jan Maria Jackowski o ataku Dudy na środowiska LGBT: ten element kampanii był niepotrzebny

Jan Jackowski zapytany został o to, czy jego zdaniem atak Andrzeja Dudy na osoby LGBT był błędem. Senator PiS odpowiedział, że ten element kampanii był niepotrzebny. Dodał, że w tej chwili nie jest to głównym tematem debaty publicznej w Polsce.

Share
Wybory 2020. Jan Maria Jackowski o ataku Dudy na środowiska LGBT: ten element kampanii był niepotrzebny
d45h4jr

Senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski na antenie TVN24 zaznaczył, że reakcje społeczne na wypowiedź prezydenta były "lekko mówiąc z dystansem". Zaznaczył, że problem sam w sobie jest ważny ze względu na toczącą się dyskusję na temat modelu rodziny czy relacji społecznych. - To jest problem o charakterze cywilizacyjnym, kulturowym. Sądzę, że przed drugą turą ten spór o wartości się odnowi - dodał.

Senator podkreślił że Rafał Trzaskowski stał się obrońcą "naturalnej rodziny". Kandydat PO o fotel prezydencki jakby wycofywał się ze swoich "progresistowskich poglądów", które miał podpisując chociażby kartę LGBT przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. - To jest bardzo ciekawy moment tej kampanii - spuentował Jackowski.

d45h4jr

Andrzej Duda o LGBT

Przypomnijmy, że Andrzeja Duda podczas wystąpienia wyborczego na Opolszczyźnie odniósł się m.in. do ruchu LGBT, który porównał do ideologii komunistycznej. W piątek poseł Porozumienia Jacek Żalek został wyproszony z programu TVN24 zaraz po tym jak stwierdził, że LGBT "to nie są ludzie, to jest ideologia". Prezydent nawiązał do jego słów podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Brzegu.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

Zaznaczył wówczas, że "z jednej z polskich telewizji wyrzucono posła, który powiedział, że to jest ideologia, nazwał to po prostu ideologią". - Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, czy to jest ideologia, czy nie, to niech sobie zajrzy w karty historii i zobaczy, jak wyglądało na świecie budowanie ruchu LGBT, niech zobaczy jak wyglądało budowanie tej ideologii, jakie poglądy głosili ci, którzy ją budowali - dodał. Ocenił jednocześnie, że "najlepszym dowodem na to, że jest to ideologia, jest to, że część osób, które mają preferencje homoseksualne, nie utożsamia się z tym ruchem i ideologią".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45h4jr

Podziel się opinią

Share
d45h4jr
d45h4jr
Więcej tematów