Trwa ładowanie...
d2rkd0i

Wszystkich Świętych 2019. Które sklepy otwarte 1 listopada. Czy dziś obowiązuje zakaz handlu?

Wszystkich Świętych to jedno ze świąt wolnych od pracy. Oznacza to, że 1 listopada będzie obowiązywał zakaz handlu, a wszystkie największe sklepy będą nieczynne. Gdzie można zrobić zakupy 1 listopada?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wszystkich Świętych - 1 listopada obowiązuje zakaz handlu
Wszystkich Świętych - 1 listopada obowiązuje zakaz handlu (East News, Fot: Malgorzata Kolcz)
d2rkd0i

Uroczystość Wszystkich Świętych w Polsce jest jednym z 13 dni wolnych od pracy. 1 listopada do pracy nie idą również pracownicy supermarketów i wielu innych sklepów. Tego dnia obowiązuje zakaz handlu, a czynne mogą być tylko nieliczne sklepy, pośród których znajdują się:

  • sklepy osiedlowe, jeżeli klientów obsłuży właściciel
  • stacje paliw
  • kwiaciarnie
  • lokale gastronomiczne
  • apteki
  • miejsca rozrywki

Zakaz handlu nie tylko we Wszystkich Świętych

W listopadzie zakupów nie uda nam się zrobić również 11 listopada. Dzień Niepodległości to tak samo, jak Wszystkich Świętych jeden z ustawowych dni wolnych od pracy. Zakaz handlu będzie obowiązywał również 3, 10 i 17 listopada, czyli podczas niedziel niehandlowych.

d2rkd0i

Mamy też dobrą informację. W sobotę 2 listopada, w Dzień Zaduszny, wszystkie sklepy będą otwarte w takich samych godzinach, jak w każdą sobotę.

Przedsiębiorcy, którzy postanowią nie przestrzegać zakazu handlu z niedzielę i święta powinni liczyć się z surowymi karami. Inspektor Pracy ma prawo nałożyć na kontrolowaną placówkę mandat w wysokości od tysiąca do 5 tys. zł. Może również przekazać sprawę do sądu, a ten zasądzić nawet 100 tys. zł kary.

d2rkd0i

Podziel się opinią

Share
d2rkd0i
d2rkd0i
Więcej tematów