Trwa ładowanie...

Dolny Śląsk. Dostali jajkami za tolerancję. Homofobi zaatakowali aktywistów

Legniccy aktywiści nie wytrzymali widoku obrzydliwych, nienawistnych napisów nabazgranych na murach dawnej jednostki wojskowej przy Alei Rzeczypospolitej. Skrzyknęli się na Facebooku i ruszyli do działania.Podczas akcji sprzątania po homofobach i rasistach zostali obrzuceni jajkami.

Dolny Śląsk. Dostali jajkami za tolerancję. Homofobi zaatakowali aktywistów
Dolny Śląsk. Dostali jajkami za tolerancję. Homofobi zaatakowali aktywistów Źródło: Legnica24.pl
d2btkdl
d2btkdl

Na murze dawnej bazy wojskowej znajdowały się napisy ”homofobia to nie zbrodnia”, ”chłopak + dziewczyna = normalna rodzina” czy ”white lives matter”, czyli białe życia mają znaczenie. Jak doniósł portal Legnica24.pl, grupę kilkunastu osób, którym przeszkadzały takie objawy brunatnego myślenia, zmobilizowała Radosława Janowska-Lascar.

Na apel odpowiedzieli między innymi aktorzy i dyrektor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy i szef rady rady miejskiej. Aktywiści chcieli nawet namalować tęczę, która przysłoni niepożądane napisy, ale w rezultacie poprzestali na pokryciu ich dwoma kolorami farb - chodziło przecież przede wszystkim o to, by nie przerażały swoim nacjonalistycznym przesłaniem.

Dolny Śląsk. Dostali jajkami za tolerancję. Homofobi zaatakowali aktywistów

Pracę aktywistów zakłócił atak jajkami. Według relacji uczestników akcji sprzątania, przekazanej Legnica24.pl, napaści dokonali mężczyźni spożywający piwo niedaleko miejsca, w którym umieszczone były napisy i gdzie trwała akcja sprzątania.

d2btkdl

Radosława Janowska-Lascar uważa, że brak jakiejkolwiek reakcji na te zdarzenia ze strony przechodniów i osób przejeżdżających koło tego pola nierównej bitwy, to efekt ostatniej kampanii wyborczej i sposobów myślenia, jaki jawnie prezentuje obecna władza.

Wyniki wyborów 2020. Włodzimierz Cimoszewicz o reakcji zagranicznych mediów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2btkdl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2btkdl
Więcej tematów