Qaqwqwrqw

WOŚP. Jurek Owsiak ogłosił wynik zbiórki. Jest rekord

175 938 717,56 zł - to kwota, jaką udało się zebrać Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Pieniądze były wrzucane do puszek, ale też zbierane w internecie. Po raz pierwszy z drugiego źródła udało się zgromadzić większą kwotę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W styczniu odbył się już 27. Finał WOŚP
W styczniu odbył się już 27. Finał WOŚP (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek)
Qaqwqwrqw

Padł kolejny rekord. Zebrano ponad 50 milionów więcej niż w poprzednim roku. Duża w tym zasługa Patrycji Krzymińskiej, która zorganizowała facebookową zbiórkę "Zapełnijmy ostatnią puszkę pana prezydenta dla WOŚP". Aleksandra Dulkiewicz ze sceny nazwała ją "krawcową, która zszyła serca".

- Solidarność dzieje się tutaj, dzisiaj, dzięki wam - powiedziała prezydent Gdańska. Dodała, że miasto zebrało o 250 tys. więcej niż w poprzednim roku.

Forum/WP
Podziel się
Qaqwqwrqw

Przypomnijmy, że zbiórka WOŚP 2019 zostanie jednak zapamiętana nie tylko ze względu na kwotę, jaką udało się zebrać. Podczas Finału w Gdańsku na scenie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został dźgnięty nożem. Obrażenia okazały się śmiertelne.

Po Dulkiewicz głos zabrał prezes WOŚP Jurek Owsiak. Poprosił o chwilę ciszy dla Pawła Adamowicza. - Paweł, jesteśmy. (...) Nic nie poszło na marne - podkreślił. - Ten Finał pozostanie niezapomnianym. Poczuliśmy solidarność Polaków, że jesteśmy razem, że nas wspieracie w niesamowity sposób - tłumaczył. Podziękował za akcję "Murem za Owsiakiem", kiedy chciał zrezygnować ze stanowiska.

Owsiak nie chce się odgradzać mimo niebezpieczeństw. - Chcemy się bawić - zaznaczył. Głos zabrała też wdowa po Pawle Adamowicza. Zacytowała ostatnie słowa męża: "Jesteście wielcy".

Qaqwqwrqw

Prezes WOŚP dodał, że zaprosił ministra zdrowia, ale ten się nie pojawił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw