Trwa ładowanie...
wośp

WOŚP. Jurek Owsiak ogłosił wynik zbiórki. Jest rekord

175 938 717,56 zł - to kwota, jaką udało się zebrać Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Pieniądze były wrzucane do puszek, ale też zbierane w internecie. Po raz pierwszy z drugiego źródła udało się zgromadzić większą kwotę.

Share
WOŚP. Jurek Owsiak ogłosił wynik zbiórki. Jest rekord
Źródło: East News, fot: Zbyszek Kaczmarek
d1fwdhg

Padł kolejny rekord. Zebrano ponad 50 milionów więcej niż w poprzednim roku. Duża w tym zasługa Patrycji Krzymińskiej, która zorganizowała facebookową zbiórkę "Zapełnijmy ostatnią puszkę pana prezydenta dla WOŚP". Aleksandra Dulkiewicz ze sceny nazwała ją "krawcową, która zszyła serca".

- Solidarność dzieje się tutaj, dzisiaj, dzięki wam - powiedziała prezydent Gdańska. Dodała, że miasto zebrało o 250 tys. więcej niż w poprzednim roku.

Forum/WP
Źródło: Forum/WP

Przypomnijmy, że zbiórka WOŚP 2019 zostanie jednak zapamiętana nie tylko ze względu na kwotę, jaką udało się zebrać. Podczas Finału w Gdańsku na scenie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został dźgnięty nożem. Obrażenia okazały się śmiertelne.

Po Dulkiewicz głos zabrał prezes WOŚP Jurek Owsiak. Poprosił o chwilę ciszy dla Pawła Adamowicza. - Paweł, jesteśmy. (...) Nic nie poszło na marne - podkreślił. - Ten Finał pozostanie niezapomnianym. Poczuliśmy solidarność Polaków, że jesteśmy razem, że nas wspieracie w niesamowity sposób - tłumaczył. Podziękował za akcję "Murem za Owsiakiem", kiedy chciał zrezygnować ze stanowiska.

Owsiak nie chce się odgradzać mimo niebezpieczeństw. - Chcemy się bawić - zaznaczył. Głos zabrała też wdowa po Pawle Adamowicza. Zacytowała ostatnie słowa męża: "Jesteście wielcy".

Prezes WOŚP dodał, że zaprosił ministra zdrowia, ale ten się nie pojawił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fwdhg

Podziel się opinią

Share
d1fwdhg
d1fwdhg
Więcej tematów