Trwa ładowanie...

Wola Radziszowska. Staranował rogatki, uciekając przed policją. Wideo "ku przestrodze"

PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowały nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i podjął próbę ucieczki. Mężczyzna staranował rogatki, ale jedna przebiła mu przednią szybę. Chwilę później widzimy policję i nadjeżdżający pociąg.

Share
Wola Radziszowska. Uciekając przed policją, staranował rogatki
Wola Radziszowska. Uciekając przed policją, staranował rogatkiŹródło: PKP PLK
d10dctl

PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowały materiał ku przestrodze. Do sytuacji doszło pod koniec stycznia 2021 r. w Woli Radziszowskiej w woj. małopolskim. Kierowca nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i podjął próbę ucieczki. W pewnym momencie przejechał przez przejazd kolejowo-drogowy z dużą prędkością, ignorując czerwone światło i opuszczone rogatki.

Wola Radziszowska. Uciekając przed policją, staranował rogatki

Na filmie widzimy, że rogatki zostały wyłamane, a jedna z nich przebija przednią szybę pojazdu. Chwilę później do przejazdu dojeżdża policyjny radiowóz, który zatrzymuje się przed przejazdem. Robi to niemal w ostatniej chwili, tuż przed przejeżdżającym pociągiem, który awaryjnie zatrzymał się na samym przejeździe uniemożliwiając pościg funkcjonariuszom.

Ostatecznie 25-latek został zatrzymany dzień później. Usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, uszkodzenia mienia oraz niewykonania polecenia funkcjonariuszy do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna stracił również prawo jazdy na minimum trzy lata. Wobec 25-latak zastosowano policyjny dozór. Mężczyźnie za przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

d10dctl

PKP PLK publikuje film ku przestrodze. Lekkomyślne zachowanie spowodowało zagrożenie

PKP Polskie Linie Kolejowe oceniają, że "ryzykowne zachowanie kierowcy spowodowało realne zagrożenie dla uczestników ruchu na drodze ucieczki kierowcy, osób w samochodach oczekujących przed przejazdem kolejowo-drogowym oraz pasażerów pociągu". Państwowy zarządca infrastruktury wskazuje, że takie zachowanie jak na filmie jest lekkomyślne. "99 proc. wypadków wynika z nieodpowiedzialności kierowców" - czytamy w opisie zdarzenia.

Wola Radziszowska: kierowca staranował rogatki na przejeździe

Lockdown w Polsce przed Wielkanocą? "Bezradny rząd podejmuje decyzje na ślepo"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d10dctl

Podziel się opinią

Share
d10dctl
d10dctl
Więcej tematów