Trwa ładowanie...

Wojciech Sadurski o listach poparcia KRS. "Jeden wielki szwindel"

Wojciech Sadurski stwierdził, że listy poparcia kandydatów do nowej KRS to najpilniej strzeżona tajemnica w "państwie PiS". Prof. prawa przekonuje, że kryje się za tym "jeden wielki szwindel". - Kto się podpisał? Pies Pluto i Myszka Miki? - ironizował.

Wojciech Sadurski o listach poparcia KRS. "Jeden wielki szwindel"Źródło: East News, fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d46xfcz
d46xfcz

Wojciech Sadurski stwierdził, że ludzie związani z PiS naruszają prawo lekceważąc wyrok NSA nakazujący opublikowanie nazwisk sędziów którzy udzielili poparcia kandydatom do nowej KRS. W rozmowie na antenie TVN24 wykładowca uniwersytetu w Sydney przekonywał, że musi być ważny powód, by listy pozostały tajne.

- To jest jeden wielki szwindel. Kto się tam podpisał? Pies Pluto i Myszka Miki? Albo ci sami sędziowie podpisali się pod wszystkimi kandydatami - powiedział Sadurski.

Wojciech Sadurski o listach poparcia KRS. "Jeden wielki szwindel"

Znany z ostrej krytyki Zbigniewa Ziobry prawnik i tym razem nie szczędził mu mocnych słów. Sadurski odniósł się m.in. do licznych wniosków kierowanych przez prokuraturę generalną o zaostrzenie bądź złagodzenie danego wyroku. - Nie do ministra należy korygowanie sędziów w zakresie orzecznictwa. Nawet gdyby był geniuszem prawniczym, a z tego, co wiem, ten akurat nie jest - powiedział.

Zobacz też: Barbara Nowacka o głosowaniu ws. KRS. "PiS idzie w zaparte, to koszmarny błąd"

Sadurski stwierdził też, że Zbigniew Ziobro "wpadł w swego rodzaju pułapkę". Chodzi o wyrok TSUE, który nakazuje rozstrzygnięcie sporu ws. KRS Sądowi Najwyższemu. - To, co zrobił wobec sędziego Juszczyszyna pokazuje, że wyroku TSUE był samospełniającą się przepowiednią - powiedział o ministrze sprawiedliwości. O sędzim, który stracił awans, bo zakwestionował niezależność jednego z członków nowej KRS, powiedział: "wspaniały sędzia, wspaniały człowiek".

d46xfcz

Zgoła inne zdanie Sadurski wyraził o Andrzeju Dudzie. Zapytany o to, według niego będzie czuł prezydent odbierając przysięgę od nowego członka TK Stanisława Piotrowicza, wykładowca odpowiedział: - Chyba nic nie będzie czuł. Czyli to samo, co wtedy, kiedy nocą zaprzysiągł wadliwie wybranych sędziów TK.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46xfcz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46xfcz
Więcej tematów