Trwa ładowanie...
db9x82f

Władimir Putin i spór z Polską. Rosyjska ambasada odpowiada Georgette Mosbacher

Rosyjska ambasada zareagowała na wpis Georgette Mosbacher. Ambasador USA w Warszawie napisała, że Adolf Hitler i Józef Stalin porozumieli się przed II wojną światową, a Polska jest ofiarą tego konfliktu. Władimir Putin przekonuje, że było inaczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin i spór z Polską. Rosyjska ambasada odpowiada Georgette Mosbacher
Władimir Putin i spór z Polską. Rosyjska ambasada odpowiada Georgette Mosbacher (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
db9x82f

Rosyjska ambasada w Warszawie odpowiedziała na wpis Georgette Mosbacher. Ambasador USA w Warszawie wsparła Polskę w sporze o historię, który wywołał Władimir Putin. Prezydent Rosji przekonuje, że II wojna światowa wybuchła w dużej mierze przez Polskę.

Gergette Mosbacher napisała, że Adolf Hitler i Józef Stalin porozumieli się przed II wojną światową, a Polska jest ofiarą tego konfliktu. "To fakt" - podkreśliła ambasador USA na Twitterze. Odpowiedź ambasady Rosji wykracza poza ramy dyplomatycznych uszczypliwości.

Władimir Putin i spór z Polską. Rosyjska ambasada odpowiada Georgette Mosbacher

"Pani ambasador, czy naprawdę uważa pani, że o historii wie pani cokolwiek więcej, niż o dyplomacji?" - czytamy na oficjalnym profilu ambasady Rosji w Warszawie. Głos w tej sprawie zabrał m.in. Sławomir Neumann, który zwracał uwagę, że Polacy nie mogli się pozbyć Rosjan ze swoich granic aż do 1993 roku.

Reakcje zachodnich mediów i niektórych dyplomatów są zgodne: Władimir Putin "przeszarżował" oskarżając Polskę o współudział w wywołaniu II wojny światowej.

db9x82f

Zobacz też: Jest reakcja premiera na słowa Władimira Putina. "Czy rząd musiał dokończyć kapustę wigilijną?"

Słowa prezydenta Rosji, który neguje wpływ paktu Ribbentrop-Mołotow na historię świata, wywołały reakcję premiera Mateusza Morawieckiego. Politycy opozycji chwalą szefa rządu, ale zwracają uwagę, że jego oświadczenie było spóźnione. Głosu w tej sprawie do tej pory nie zabrał prezydent Andrzej Duda.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db9x82f

Podziel się opinią

Share
db9x82f
db9x82f
Więcej tematów