Trwa ładowanie...

Witold Waszczykowski nagrodzony "Srebrnymi Ustami". Wszystko dzięki "San Escobar"

Nie mogło być inaczej. Były szef polskiego MSZ laureatem plebiscytu radiowej Trójki. Drugie miejsce w głosowaniu słuchaczy Trójki zajął Sławomir Neumann z PO, a trzecie Jarosław Kaczyński – prezes PiS.

Share
Witold Waszczykowski nagrodzony "Srebrnymi Ustami". Wszystko dzięki "San Escobar"Źródło: PAP
d4balln

Witold Waszczykowski zwyciężył w plebiscycie, dzięki wypowiedzi: "Mamy okazję prawie do dwudziestu spotkań odbyć z różnymi ministrami. Z niektórymi, jak np. na Karaibach, po raz pierwszy chyba w historii naszej dyplomacji, np. z takimi krajami jak San Escobar albo Belize, a każdy z tych krajów to jest dodatkowy głos w Radzie, w Zgromadzeniu Ogólnym, tutaj w ONZ".

Na drugim miejscu uplasował się Sławomir Neumann. Szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej w czasie sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło, powiedział: "Jesteście rządem Pinokiów, codziennie te nosy wam się wydłużają. Zachowujecie się tak, jakbyście byli wszyscy wystrugani na jedną modłę: kłamać rano, kłamać w dzień, kłamać wieczorem, a może ciemny lud to kupi. A na dole, w pierwszym rzędzie siedzi wasz mistrz Gepetto. On to zrobił, on was wszystkich stworzył i wystrugał."

Na trzecim miejscu znalazł się Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości w czasie debaty nad wnioskiem o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu, powiedział do szefa PO Grzegorza Schetyny takie słowa: "Przypuszczam – nie jestem pewien, ale przypuszczam – że pan być może wierzy w to, co pan mówi. I to jest rzecz opisana w socjologii, filozofii politycznej już bardzo dawno, no była ta definicja, jedna z wielu definicji ideologii – fałszywa świadomość."

Były minister znalazł się wśród 10 nominowanych polityków, którzy zasłynęli wybitnymi wypowiedziami. Wśród nich jest listopadowa przemowa Andrzeja Dudy czy wypowiedź Ryszarda Petru, który stwierdził, że "po angielsku wszyscy jesteśmy na you".

d4balln

Słuchacze mogli głosować na wybrane wystąpienie za pomocą SMS-a z nazwiskiem wybranego kandydata.

Plebiscyt jest organizowany przez radiową Trójkę od 1992 roku. W poprzednich edycjach wygrał m.in Lech Wałęsa za wypowiedzi: "nie chcem być prezydentem, ale muszem" oraz "zdrowie wasze w gardła nasze". W przeszłości doceniono również "Róbta co chceta" Jurka Owsiaka, czy "Wysoki Sejmie, nie po raz pierwszy staje mi..." Józefa Zycha.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4balln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4balln
d4balln
Więcej tematów