WP

Dziwne zachowanie Dudy podczas przemówienia. "Co to za bełkot?"

Wywracanie oczami, nietypowe ruchy, powtarzanie tych samych słów - sieć podbija nagranie dziwnego przemówienia prezydenta z Rzeszowa. Gdy jedni dziwią się z wypowiedzi głowy państwa, drudzy liczą na jego wygraną w plebiscycie "Srebrne Usta".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda przemawiał w Rzeszowie
Andrzej Duda przemawiał w Rzeszowie (PAP, Fot: Piotr Polak)
WP

16 listopada w gmachu Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się Kongres Liderów Rzeczypospolitej – Młodzi 590. Gościem specjalnym wydarzenia był prezydent Andrzej Duda. Mimo, że od tego wydarzenia minęło prawie pół roku, sieć podbija nagranie z przemowy Dudy.

"Kompletny belkot", "tego nie da się słuchać", "ta gestykulacja!" - to tylko niektóre z komentarzy, które można przeczytać pod filmem. Internauci zwracają uwagę na nieskładną wypowiedź prezydenta oraz jego ruchy podczas przemowy. Nie zabrakło również porównań do słynnej "choroby filipińskiej" Aleksandra Kwaśniewskiego.

WP

- Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, w samochodzie jak jadę, w samolocie kiedy lecę, jak się cały czas czegoś uczę - mówił Duda podczas wystąpienia w Uniwersytecie Rzeszowskim.

- Jak się nie uczę tego, co mam powiedzieć, to się uczę tego, co będę chciał kiedyś powiedzieć i wydaje mi się, że warto, w związku z tym czytam jakąś książkę. Jeżeli nie, to siedzę i uczę się języka, nowe słówka. Cały czas się czegoś uczę, bo uważam, że to jest jedyna droga do tego, żeby cały czas trzymać się na wysokim "C" - dodał prezydent.

To jednak nie wszystko. Przemowa Andrzeja Dudy zyskała uznanie organizatorów plebiscytu "Srebrne Usta". Prezydent znalazł się wśród 10 nominowanych polityków, którzy zasłynęli wybitnymi wypowiedziami. Wśród nich jest Witold Waszczykowski z "San Escobar" czy Ryszard Petru, który stwierdził, że "po angielsku wszyscy jesteśmy na you".

Plebiscyt jest organizowany przez radiową Trójkę od 1992 roku. W poprzednich edycjach wygrał m.in Lech Wałęsa za wypowiedzi: "nie chcem być prezydentem, ale muszem" oraz "zdrowie wasze w gardła nasze". W przeszłości doceniono również "Róbta co chceta" Jurka Owsiaka, czy "Wysoki Sejmie, nie po raz pierwszy staje mi..." Józefa Zycha.

WP

Zobacz także: Michał Dworczyk o cenie Patriotów: to nie jest sklep"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP