Trwa ładowanie...
d3rnp5b

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Już po raz 12 w okresie Adwentu, Caritas w Polsce organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To ogólnopolska kwesta mająca na celu pozyskanie funduszy na pomoc dzieciom ubogim i samotnym. Polega na rozprowadzaniu specjalnych świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia są zapalane na stołach w miejscu przeznaczonym dla niespodziewanego gościa.

Share
d3rnp5b

Ksiądz Adam Dereń, dyrektor Caritas Polska mówi, że te świeczki w polskich domach to już pewnego rodzaju tradycja. W tym roku podczas corocznej kampanii, Caritas postanowiła poruszyć problem dzieci, które z powodu ubóstwa, jakie dotknęło ich rodziny, doświadczają napiętnowania i przemocy w szkole lub wśród rówieśników

Wzorem lat ubiegłych, Caritas przeznacza po 10 groszy z każdej świecy na pomoc dzieciom z najuboższych krajów świata. Do tej pory pomoc została przekazana na projekty realizowane, między innymi, w Iraku, Afganistanie, Mongolii, Sudanie i Czeczenii.

Od siedmiu lat akcja ma wymiar ekumeniczny, udział bierze w niej równiez kościół prawosławny - jak mówi ksiądz Doroteusz Sawicki, dyrektor metropolitalnego prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Eleos, "świeczka ma przypominać przez cały rok o pomocy innym".

Ksiądz Dereń z Caritasu podkreślił, że świece będa rozprowadzane przy kościołach i przestrzega przed oszustami, którzy mogą zapukać do naszych drzwi.

W ubiegłym roku rozprowadzono ponad cztery i pół miliona świec, z tych pieniędzy codziennie Caritas w Polsce dożywia 150 tysięcy dzieci.

d3rnp5b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rnp5b
Więcej tematów