Trwa ładowanie...

Wielki dzień Antoniego Macierewicza. Do Sejmu zaprosił swoich starych znajomych

To był wielki powrót Antoniego Macierewicza i jego ludzi na polityczne salony. Na inaugurację Sejmu zaproszeni zostali znajomi ze "starych dobrych czasów" polityka PiS. Edmund Janniger, doradca Macierewicza z okresu, kiedy ten był ministrem obrony, oraz Kazimierz Nowaczyk, były szef i ekspert podkomisji smoleńskiej.

Wielki dzień Antoniego Macierewicza. Do Sejmu zaprosił swoich starych znajomychŹródło: East News, fot: PIOTR MOLECKI
d12q0wd
d12q0wd

Już komentowano, że funkcja marszałka seniora Sejmu jest prestiżowa, ale też jedynie tymczasowa i poza otwarciem obrad Sejmu nowej kadencji nie wiąże się z dodatkowymi przywilejami. Jednak Antoni Macierewicz nie zawiódł swoich zwolenników i pokazał, że dziś to on rozdaje karty w polityce.

Na inauguracyjne posiedzenie Sejmu zaproszeni zostali Edmund Janninger, były doradca Macierewicza z czasów, kiedy był on ministrem obrony narodowej. Niedawno przypominaliśmy o Jannigerze, gdy napisał o swoim szefie duży komentarz na łamach wpływowego amerykańskiego portalu NewsMax. Nazwał polityka "wybitną postacią", podkreślając znaczenie nominacji na marszałka seniora Sejmu.

ZOBACZ TEŻ: Antoni Macierewicz mówi w Sejmie o szacunku do Konstytucji. Opozycja wybucha śmiechem i skanduje "Konstytucja"

W Sejmie pojawił się również prof. Kazimierz Nowaczyk, były szef i ekspert podkomisji smoleńskiej, który zasłynął teorią o dwóch wybuchach w Tupolewie. Obaj goście przemknęli obok dziennikarzy bez słowa komentarza.

Antoni Macierewicz pogodził się z prezydentem

Na tym nie koniec zaskoczeń. Antoni Macierewicz niezwykle ciepło przywitał w drzwiach Sejmu prezydenta Andrzeja Dudę. Ich słynny konflikt o wpływy w resorcie obrony wydaje się zażegnany. Dodajmy, że 12 listopada rano Antoni Macierewicz pojawił się w Pałacu Prezydenckim na wręczeniu nominacji generalskich. Stał obok obecnego szefa MON Mariusza Błaszczaka. Rok temu podczas uroczystości wręczenia nominacji generalskich nie było wśród gości marszałka Sejmu. Parlament reprezentował wicemarszałek Senatu.

Antoni Macierewicz gościem podczas nominacji generalskich. kancelaria prezydenta
Antoni Macierewicz gościem podczas nominacji generalskich. Źródło: kancelaria prezydenta, fot: Jakub Szymczuk

Przypomnijmy, że niedawno prezydent w zaskakujący sposób nominował Antoniego Macierewicza na marszałka seniora. Wcześniej przedstawiciele Kancelarii Prezydenta zapowiadali powierzenie tej funkcji najstarszej stażem poseł Iwonie Śledzińskiej-Katarasińskiej z PO.

d12q0wd

Afront wobec Aleksandra Kwaśniewskiego

Antoni Macierewicz w roli marszałka seniora pełnił też rolę gospodarza Sejmu. Witał gości, stojąc w drzwiach holu parlamentu. - Marszałek senior nie raczył powitać prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego - poinformował Andrzej Rozenek, poseł SLD nowej kadencji.

Ten afront naprawił dopiero urzędujący prezydent Andrzej Duda. Z mównicy sejmowej przywitał Aleksandra Kwaśniewskiego. - W takim razie również ja przyłączam się do powitania - dodał krótko Antoni Macierewicz.

W przemówieniu inauguracyjnym marszałek senior mówił, że absolutna większość wyborców wsparła te ugrupowania, które jednoznacznie odwoływały się do wartości narodowych, niepodległościowych, katolickich. - Chociaż w poprzedniej kadencji Sejmu przeprowadzono fundamentalne zmiany, odpowiedzialność za ostateczne uporanie się z ciemną spuścizną komunizmu spada na nas - powiedział

- Wiemy, jaką cenę płacimy za porozumienia Okrągłego Stołu i jak wygląda kolejna faza postmarksistowskiego ataku oraz dokąd prowadzi ideologia gender - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12q0wd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12q0wd
Więcej tematów