Trwa ładowanie...

Edmund Janniger pisze o Macierewiczu. "Na łamach wpływowego portalu w USA"

Edmund Janniger (były współpracownik Antoniego Macierewicza) zaznacza, że PiS zdecydowanie wygrało wybory, a jego były szef objął ważną funkcję marszałka seniora. Podkreśla, że warto znać dokonania Macierewicza i przypomina jego polityczne sukcesy.

Share
Edmund Janniger pisze o Macierewiczu. "Na łamach wpływowego portalu w USA"
Źródło: Facebook.com
d483wfa

"Na łamach wpływowego amerykańskiego portalu NewsMax, wybitna postać Marszałka Seniora Sejmu IX kadencji" - napisał na Twitterze Edmund Janniger i zamieścił link do swojego artykułu.

W tekście przypomina, że po wyborach w Polsce PiS utrzymało większość, a frekwencja była najwyższą ze wszystkich wyborów od II wojny światowej.

d483wfa

"Na początku tego tygodnia Antoni Macierewicz został powołany przez prezydenta RP na ważne stanowisko Marszałka Seniora Sejmu. Ważne jest, aby właściwie przedstawić tego wybitnego męża stanu, marszałka Macierewicza" - podkreślił.

Janniger wiele miejsca poświęcił karcie opozycyjnej Macierewicza. Przypomiał, że to polityk PiS zakładał Komitet Obrony Robotników, był więźniem politycznym i tworzył pierwsze podziemne czasopisma.

Zaznaczył, że Macierewicz pełnił funkcję ministra obrony narodowej, spraw wewnętrznych oraz szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Zobacz: Awantura o TK. Joanna Lichocka odpowiada Andrzejowi Rzeplińskiemu

Janniger pisze, że Macierewicz do końca pozostał wierny wartościom i walczył z komunizmem. "Dostarczył listę tych, którzy zostali zidentyfikowani w zachowanych aktach jako współpracownicy aparatu bezpieczeństwa w czasach komunizmu" - czytamy.

d483wfa

Dodaje, że Macierewicz był gospodarzem szczytu NATO organizowanego w Polsce w 2016 roku, a gdy kierował MON, państwowe wydatki na obronność wzrosły do 2 proc. PKB. Zaznacza, także, że to polityk PiS odpowiada za sukces utworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

Edmund Janniger pełnił w przeszłości funkcję doradcy Antoniego Macierewicza w MON. Studiował na amerykańskim Uniwersytecie Rutgers. Więcej o jego sylwetce pisaliśmy TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d483wfa

Podziel się opinią

Share
d483wfa
d483wfa
Więcej tematów