Trwa ładowanie...

Wielka Brytania. Kotka chciała przejechać się Pendolino

Szarobura kotka wstrzymał kurs pociągu z Londynu do Manchesteru. Biletu raczej nie miała, ale wskoczyła na dach jednego z wagonów i nie zamierzała z niego zejść. Przez dwie i pół godziny umykała pracownikom kolei, którzy próbowali ją złapać.

Share
Wielka Brytania. Kotka chciała przejechać się Pendolino (Fot. networkrailmediacentre.co.uk)
Wielka Brytania. Kotka chciała przejechać się Pendolino (Fot. networkrailmediacentre.co.uk)
d363j2b

Kota zauważono na dachu pociągu Pendolino we wtorek wieczorem na stacji Euston w Londynie, około pół godziny przed planowanym odjazdem.

Nie wiadomo, jak zwierzak dostał się na dach składu relacji Londyn - Manchester. Pewne jest jedno, miał wiele szczęścia, że ktoś go zauważył. Pęd powietrza mknącego z szybkością ponad 200 km na godzinę brytyjskiego Pendolino z łatwością zdmuchnąłby zwierzaka z dachu, a to - bez wątpienia - skończyłoby się dla niego tragicznie.

d363j2b

Kolejarze próbowali skłonić kota do zejścia z dachu. "Kici, kici" - nie zadziałało. Zwierzak - jak się później okazało kotka - nie miał najmniejszego zamiaru zrezygnować z podróży. Był zbyt przerażony hałasem wokół, dach wydawał się dla niego w miarę bezpiecznym schronieniem.

Nie było wyjścia, firma podstawiła kolejny skład i poprosiła pasażerów, by się do niego przesiedli. Pociąg odjechał z kilkuminutowym opóźnieniem.

Niestety, na poruszającą się po dachu kotkę, czyhało cały czas poważne niebezpieczeństwo. Napowietrzna linia energetyczna o napięciu 25 tysięcy woltów. Kolejarz robili co mogli, by odciągnąć ją od kabli.

Dwie i pół godziny później jeden z kolejarzy wpadł na pomysł, by przed wagonem postawić wysoki pojemnik, rodzaj stopnia, który ułatwiłby kotce zeskoczenie z dachu. Okazało się, że był to świetny pomysł. Zwierzę z gracją opuściło pociąg.

d363j2b

- Uniknęliśmy kotastrofy - twierdzą londyńscy kolejarze.

Źródło: networkrailmediacentre.co.uk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d363j2b

Podziel się opinią

Share
d363j2b
d363j2b
Więcej tematów