Trwa ładowanie...
d1zak4y

Wiceminister Patryk Jaki już wydał swoją nagrodę. "Zgodnie z obietnicą"

15 tys. zł to blisko połowa nagrody przyznanej przez byłą premier wiceministrowi sprawiedliwości. Patryk Jaki nie ma już tych pieniędzy. Zyskało je za to "2 dzielnych dzieci".
Share
Nagrody dla ministrów nie spodobały się Polakom
Nagrody dla ministrów nie spodobały się PolakomŹródło: East News, Fot: Grzegorz Krzyżewski
d1zak4y

"Zgodnie z obietnicą wpłaciłem właśnie 15 tys. swojej nagrody dla 2 dzielnych dzieci" - napisał na Twitterze Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości zdecydował się pomóc rodzeństwu cierpiącemu na rdzeniowy zanik mięśni.

Przeznaczył na ten cel blisko połowę nagrody przyznanej mu przez byłą premier. I dodał, że drugą połowę "również przekaże na cele charytatywne".

Beata Szydło wydała na nagrody dla ministrów 2,1 mln złotych. Najwyższą otrzymał Mariusz Błaszczak (82,1 tys. zł). Premię dostała równie sama ówczesna szefowa rządu - jej nagroda wyniosła 65,1 tys. zł.

d1zak4y

Zobacz także: Borys Budka: nagroda należy się każdemu politykowi

- Te nagrody były oficjalne, za ciężką pracę. To nie były zegarki od kolegów biznesmenów - tłumaczyła Szydło, nawiązując do sprawy ministra PO Sławomira Nowaka.

Prezes PiS uciął dyskusję o nagrodach

Ale ich wysokości nie zaakceptowała opozycja. Negatywnie ocenili je również Polacy. Ostatnie spadki w sondażach spowodowały, że w obozie rządzącym pojawiły się wątpliwości.

W czwartek prezes PiS oświadczył, że wszystkie nagrody zostaną przeznaczone na Caritas. - Powiedziałem, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Stąd reakcja na nagrody. Społeczeństwo oczekuje daleko idącej skromności. Celem polityków nie jest bogacenie się - argumentował Jarosław Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zak4y

Podziel się opinią

Share
d1zak4y
d1zak4y
Więcej tematów