Trwa ładowanie...
d333329

Wenezuela: Trwają ogromne protesty przeciw Nicolasowi Maduro. Zginęło już 14 osób

Wciąż trwają ogromne protesty przeciw obecnemu prezydentowi Wenezueli, Nicolasowi Maduro. Od ich rozpoczęcia cały czas rośnie liczba ofiar śmiertelnych. Bilans na chwilę obecną wynosi 14 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wenezuela: Trwają ogromne protesty przeciw Nicolasowi Maduro. Zginęło 14 osób
Wenezuela: Trwają ogromne protesty przeciw Nicolasowi Maduro. Zginęło 14 osób (PAP)
d333329

Kilka dni temu, w miejscowości Caracas, rozpoczęły się masowe protesty przeciwko prezydentowi Wenezueli Nicolasowi Maduro. Demonstracje zdążyły się rozpowszechnić już na cały kraj i zaczynają mieć bardzo gwałtowny charakter. W zamieszkach zginęło już 14 osób (większość od kul z broni palnej), a 218 zostało zatrzymanych przez policję.

Wenezuela - tymczasowy prezydent

W środę tymczasowym prezydentem kraju obwołał się Juan Guaido, pełniący funkcję przewodniczącego opozycyjnego parlamentu. Zyskał on już poparcie ze strony państw z całego świata, jak m.in.: Stanów Zjednoczonych, Kanady, Argentyny, Chile, Kolumbii czy Paragwaju.

Obecnego prezydenta oskarża się o doprowadzanie Wenezueli do ruiny. 96% przychodów państwa pochodzi ze sprzedaży ropy naftowej. Spadek cen surowców energetycznych pogłębił kryzys narodowy na przestrzeni ostatnich lat.

d333329

Podziel się opinią

Share
d333329
d333329