Trwa ładowanie...

Wenezuela: Trwają ogromne protesty przeciw Nicolasowi Maduro. Zginęło już 14 osób

Wciąż trwają ogromne protesty przeciw obecnemu prezydentowi Wenezueli, Nicolasowi Maduro. Od ich rozpoczęcia cały czas rośnie liczba ofiar śmiertelnych. Bilans na chwilę obecną wynosi 14 osób.

Share
Wenezuela: Trwają ogromne protesty przeciw Nicolasowi Maduro. Zginęło już 14 osób
Źródło: PAP
dh7lag5

Kilka dni temu, w miejscowości Caracas, rozpoczęły się masowe protesty przeciwko prezydentowi Wenezueli Nicolasowi Maduro. Demonstracje zdążyły się rozpowszechnić już na cały kraj i zaczynają mieć bardzo gwałtowny charakter. W zamieszkach zginęło już 14 osób (większość od kul z broni palnej), a 218 zostało zatrzymanych przez policję.

Wenezuela - tymczasowy prezydent

W środę tymczasowym prezydentem kraju obwołał się Juan Guaido, pełniący funkcję przewodniczącego opozycyjnego parlamentu. Zyskał on już poparcie ze strony państw z całego świata, jak m.in.: Stanów Zjednoczonych, Kanady, Argentyny, Chile, Kolumbii czy Paragwaju.

Obecnego prezydenta oskarża się o doprowadzanie Wenezueli do ruiny. 96% przychodów państwa pochodzi ze sprzedaży ropy naftowej. Spadek cen surowców energetycznych pogłębił kryzys narodowy na przestrzeni ostatnich lat.

dh7lag5

Podziel się opinią

Share
dh7lag5
dh7lag5
Więcej tematów