Trwa ładowanie...
daha0b4

We Wrocławiu przeszła Radosna Parada Niepodległości. Kolosalna różnica w porównaniu do Marszu Niepodległości

We Wrocławiu odbyła się 17. już edycja Radosnej Parady z okazji Dnia Niepodległości. O godz. 10. uczestnicy wyruszyli z czterech stron miasta i spotkali się na Placu Wolności. W pochodzie wzięli udział rodzice, młodzież i dzieci. Poranne wydarzenia stanowią kontrast do pochodu, który miał miejsce kilka godzin później.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W południe we Wrocławiu przeszła Radosna Parada Niepodległości
W południe we Wrocławiu przeszła Radosna Parada Niepodległości (PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
daha0b4

Marsz wystartował o godz. 10. Wrocławianie ruszyli z czterech stron miasta. Placu Jana Pawła II, Centrum Historii Zajezdnia, z ul. Powstańców Śląskich i Placu Społecznego. Wszyscy spotkali się na końcu na Placu Wolności. W paradzie wzięli udział rodzice z dziećmi, młodzież, sobowtór Józefa Piłsudskiego, a także ustępujący prezydent Rafał Dudkiewicz i prezydent-elekt Jacek Sutryk.

Mieszkańcy byli ubrani w biało-czerwone barwy - informuje wroclaw.pl. We Wrocławiu przemaszerowało kilkanaście tysięcy osób. Oficjalne uroczystości uświetnił wojskowy ceremoniał, parada formacji mundurowych i orkiestra dęta - podaje tuwroclaw.com. Śpiewano m.in. pieśni patriotyczne, odegrano też hymn narodowy.

To nie jedynie marsze jakie miały miejsce we Wrocławiu. O godz. 17. wystartował Marsz Polski Niepodległej organizowany przez środowiska narodowe, który wyruszył z Dworca Głównego PKP i zakończył się na Rynku Głównym. O tej samej godzinie rozpoczęły się także kontrmanifestacje "Wypstrykaj faszyzm!" oraz "Nacjonalizm to NIE patriotyzm!".

daha0b4

Marsz Niepodległości organizowany przez narodowców został rozwiązany przez prezydenta Wrocławia. Powodem były kwestie bezpieczeństwa, ale nieoficjalnie mówiło się o mowie nienawiści. Podczas pochodu doszło do starć. Poszkodowane zostały trzy osoby.

*Zobacz także: Dzięki bohaterskiej postawie Polaków, Ci ludzie dziś żyją *

Źródło: wroclaw.pl/tuwroclaw.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

daha0b4

Podziel się opinią

Share
daha0b4
daha0b4
Więcej tematów