Trwa ładowanie...
deh8tbl

Ważna deklaracja ws. Biedronia. Jego szanse rosną

- Gdyby Robert Biedroń zdecydował się na kandydowanie w Warszawie, otrzymałby poparcie SLD - zadeklarowała rzeczniczka prasowa Sojuszu Anna-Maria Żukowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O kandydowaniu Biedronia w Warszawie spekuluje się od długiego czasu
O kandydowaniu Biedronia w Warszawie spekuluje się od długiego czasu (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
deh8tbl

Deklaracja padła w poniedziałek wieczorem na antenie Superstacji.

Co ważne, nastąpiła tuż po opublikowaniu przez Wirtualną Polskę sondażu Kantar Millward Brown, w którym sprawdzaliśmy, jakie są szanse poszczególnych kandydatów na wygranie wyborów w mieście stołecznym. Okazało się, że gdyby Robert Biedroń ogłosił start, miałby już dziś trzecie miejsce z poparciem rzędu 16 proc. Gdyby był wspólnym kandydatem lewicy i otrzymał wsparcie Ryszarda Kalisza i Adriana Zandberga, miałby dokładnie takie samo poparcie co Patryk Jaki i drugie miejsce.

deh8tbl

Jak mówiła Żurowska w Superstacji, SLD wielokrotnie podejmował rozmowy z ugrupowaniami lewicowymi o wspólnych listach do rady miasta. Stwierdziła jednak, że z drugiej strony "nie ma woli wspólnego działania".

O ewentualnym kandydowaniu Biedronia w Warszawie spekuluje się od dłuższego czasu. Dwa tygodnie temu oznajmił, że "nie jest zainteresowany" startem w stolicy, choć docierają do niego sygnały, że gdyby to zrobił, miałby szansę na dobry wynik.

Wybory samorządowe odbędą się jesienią. Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że może to być jedna z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

Zobacz także: Bronisław Komorowski: "Warszawa ma wielki problem. To tzw. słoiki"

deh8tbl

Podziel się opinią

Share

deh8tbl

deh8tbl
Więcej tematów