Trwa ładowanie...
d292h35

Watykan "naciska", by przewodniczący episkopatów spotkali się z ofiarami pedofilii

Biuro Prasowe Watykanu opublikowało list skierowany do uczestników lutowego spotkania na temat ochrony małoletnich w Kościele. Biuro organizacyjne zgromadzenia zachęca ich do "osobistego" spotkania się z ofiarami pedofilii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W lutym do Rzymu zjadą się przewodniczący episkopatów z całego świata (PAP/Abaca, Fot: Vandeville Eric)
d292h35

"Pierwszym krokiem musi być wyznanie prawdy o tym, co się wydarzyło" - czytamy w liście podpisanym przez kardynałów Blase Cupicha, Oswalda Graciasa, abp. Charlesa Sciclunę oraz ks. Hansa Zollnera. "Dlatego naciskamy na każdego przewodniczącego Konferencji Episkopatu, żeby przed spotkaniem w Rzymie skontaktował się z ofiarami, które padły ofiarą nadużycia seksualnego ze strony duchownych w swoich krajach, żeby osobiście zapoznali się z cierpieniami, jakich doznały te osoby" - dodano.

Autorzy listu chcą, by dzięki temu osoby, które przyjadą na spotkanie dotyczące ochrony małoletnich w Kościele, miały w pamięci krzywdy doznane przez najmłodszych. Tak by "w solidarności, pokorze i skrusze” dokonać postępów w rozwiązywaniu problemu nadużyć.

d292h35

Do Rzymu 21 lutego 2019 r. przyjadą przewodniczący episkopatów z całego świata. Tematem ich rozmów będą nadużycia duchownych i ochrona dzieci.

Źródło: radioem.pl

Zobacz także: Mieszkańcy Gdańska bronią ks. Jankowskiego. "Nie ma dowodów, tylko plotki"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d292h35

Podziel się opinią

Share

d292h35

d292h35
Więcej tematów