Trwa ładowanie...

Warszawski Uniwersytet Medyczny buduje centrum sportowe

Centrum rehabilitacyjno-sportowe powstaje przy ul. ks. Trojdena. Będzie składało się z trzech części a będą to: hala sportowa i pomieszczenia towarzyszące, m.in. sala do uprawiania judo i fitnessu, basen olimpijski i "rozgrzewkowy" oraz część dydaktyczno-edukacyjna do nauki rehabilitacji.
Share
Warszawski Uniwersytet Medyczny buduje centrum sportowe
Źródło: WawaLove.pl
d3y26th

Umowę o finansowaniu II etapu budowy ośrodka podpisali w czwartek rektor uniwersytetu, prof. Marek Krawczyk i dyrektor Ośrodka Przetwarzania Informacji, dr Olaf Gajl.

Centrum rehabilitacyjno-sportowe WUM ma być nowoczesne i posiadać przyjazne środowisku rozwiązania architektoniczne. Będą to m.in: elewacje pozwalające na czerpanie energii elektrycznej z atmosfery oraz baterie solarne kumulujące energię cieplną, dzięki którym można ogrzewać wodę w basenie. To nie koniec rewelacji. Basen olimpijski ma mieć podnoszone dno pozwalające na zmianę jego głębokości. Umieszczona nad basenem "rozgrzewkowym" dodatkowa trybuna będzie opuszczana w razie potrzeby, co pozwoli na zwiększenie liczby miejsc.

Z centrum sportowego na ul. ks. Trojdena będą mogli korzystać nie tylko studenci WUM, ale i cała warszawska społeczność akademicka.

Całkowity koszt inwestycji to 115 mln zł. Studenci skorzystają z ośrodka już w listopadzie 2015 r. Został on pokryty ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Zdrowia, WUM oraz Unii Europejskiej.

d3y26th

Podziel się opinią

Share
d3y26th
d3y26th
Więcej tematów