Trwa ładowanie...

Z Warszawy ruszył konwój z darami na Ukrainę

Zakupiono m.in. w pełni wyposażony ambulans medyczny dla walczących na wschodzie ukraińskich żołnierzy.

Z Warszawy ruszył konwój z darami na Ukrainę
d4dldva
d4dldva

Dzisiaj po godzinie 11:00 z zaplecza centrum "Ukraiński Świat" przy Nowym Świecie 63, wyruszyła ciężarówka z podstawowymi artykułami dla uchodźców oraz w pełni wyposażony ambulans medyczny dla walczących na wschodzie ukraińskich żołnierzy.

Ambulans oraz jego wyposażenie zostały zakupione za pieniądze ze zbiórki publicznej w ramach akcji " kuloodporni.org ".

d4dldva

Zawartość drugiego pojazdu to efekt ofiarności warszawiaków i firm z Mazowsza. Pięciotonowa ciężarówka zabierze na wschód z ciepłe ubrania, obuwie zimowe, koce, żywność o przedłużonej przydatności do spożycia i chemię domową.

Ze względów bezpieczeństwa nie podano precyzyjnie miejsca docelowego na Ukrainie , do którego kieruje się transport. Relację z przekazania darów poznamy w ciągu tygodnia.

"Nasza pomoc będzie kontynuowana, ponieważ zbliżająca się zima będzie bardzo trudnym okresem dla ludzi, którzy opuścili swoje domy z powodu działań wojennych. Teraz mieszkają w nieprzystosowanych do zimy ośrodkach turystycznych" - wyjaśnia Tomasz Czuwara z Fundacji Otwarty Dialog. "Nadal będziemy zbierać środki i przekazywać uchodźcom zbierane ciepłe ubrania, obuwie, odzież termoaktywną środki higieny osobistej oraz lekarstwa stosowane przy przeziębieniach." Jak dodaje Czuwara "Fundacja Otwarty Dialog zamierza też nadal przekazywać wyposażenie ratujące życie dla walczących Ukraińców, ponieważ informacje o rozejmie i wycofaniu sił rosyjskich nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości".

d4dldva
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dldva
Więcej tematów