Trwa ładowanie...

Wiozła dziecko autem mając 3,6 promila. Grozi jej kara do 5 lat więzienia

Zarzuty usłyszała po wytrzeźwieniu

Wiozła dziecko autem mając 3,6 promila. Grozi jej kara do 5 lat więzienia
dci25mi
dci25mi

Zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego dziecko usłyszała 43-letnia kobieta, którą zatrzymali bielańscy policjanci na ulicy Tczewskiej. Kobieta prowadziła samochód z dzieckiem w środku mając 3,6 promila alkoholu we krwi.

Mundurowi z Bielan kilka minut po 20.00 zostali wezwani na ulicę Tczewska, gdzie czekał na nich świadek. - Styl jazdy kierującej toyotą zwrócił uwagę innego kierowcy. Mężczyzna jechał za pojazdem, aż do posesji na ulicy Tczewskiej - relacjonują mundurowi. Pod domem z samochodu wybiegł chłopiec. Świadek wyjął ze stacyjki toyoty kluczki i wezwał policję.

Funkcjonariusze, którzy przybyli chwile później na miejsce, sprawdzili stan trzeźwości kierującej. Badanie alkomatem wykazało 3,6 promila alkoholu we krwi. Katarzyna J. został zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. - Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty za to, że mimo ciążącego na niej obowiązku opieki nad 10-letnim synem naraziła go na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i przewoziła go w samochodzie znajdując się w stanie nietrzeźwości, czym w sposób umyślny naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym - informują policjanci z KSP .

Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

dci25mi
dci25mi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dci25mi
Więcej tematów