Trwa ładowanie...

Warszawski WORD wstrzymał egzaminy na prawo jazdy. "Przepisy weszły w życie z opóźnieniem"

Nowe rozporządzenie wymagało m.in. ponownych uzgodnień międzyresortowych.

Warszawski WORD wstrzymał egzaminy na prawo jazdy. "Przepisy weszły w życie z opóźnieniem"
dstiyda
dstiyda

Mieszkańcy stolicy, którzy szykowali się do zdawania w czwartek egzaminu na prawo jazdy, niestety do niego nie przystąpili. Okazało się, że warszawski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego wstrzymał sprawdzanie kandydatów na kierowców, ze względu na wygaśnięcie starego rozporządzenia.

Dotychczasowe przepisy obowiązywały do północy 24 lutego, a nowe weszły w życie dziś o godz. 10.30. Jednak głównie z uwagi na kwestie prawne, stołeczny ośrodek zdecydował się na zawieszenie egzaminowania kursantów. Istniała bowiem obawa, iż ze względu na niejasności przepisów, ważność zdanego egzaminu może zostać podważona.

- Przyczyną opóźnienia w wydaniu rozporządzeń była konieczność dwukrotnego dostosowania projektów rozporządzeń do zmian wprowadzających system CEPIK 2.0, a następnie do zmian przesuwających wejście w życie przepisów wprowadzających CEPIK 2.0. na przełomie 2015 i 2016 r. Konieczne było przeprowadzenie po raz kolejny wymaganych uzgodnień międzyresortowych. Dodatkowo rozporządzenia wymagały uzyskania kontrasygnaty MSWiA i MON - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Resort zaznaczył także, że obawy WORD-ów były całkowicie bezpodstawne i mogły egzaminować zgodnie z planem. Chodziło jedynie o doprecyzowanie pewnych niuansów. Niestety, po drodze powstał chaos, który zakończył się dzisiejszym wstrzymaniem egzaminów.

Jednocześnie urzędnicy przepraszają wszystkich kursantów za powstałe niedogodności i wyrażają nadzieję, że w przyszłości podobne przypadki nie zaistnieją. Wiadomo, iż w stolicy do egzaminu nie mogło dziś podejść kilkaset osób. WORD robi wszystko, by mogły go zdawać w możliwie najbliższym terminie . Zainteresowani mają być informowani telefonicznie, a w piątek 26 lutego zaplanowane egzaminy będą się odbywać normalnie. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało już bowiem nowe przepisy.

dstiyda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dstiyda
Więcej tematów