Warszawa przyjazna seniorom. Ruszyła rozbudowa ważnego ośrodka
- Opieka nad seniorami to jeden z priorytetów mojego programu wyborczego - przypomniał prezydent Warszawy. Rafał Trzaskowski wmurował kamień węgielny pod budowę nowego budynku Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego.
"Systemowe wsparcie dla seniorów to jedno z ważniejszych zadań miasta. Dlatego spełniamy obietnice i rozbudowujemy Stołeczne Centrum Opiekuńczo-Lecznicze przy ul. Mehoffera. W nowym pawilonie medycznym znajdzie się 170 łóżek, z których warszawscy seniorzy skorzystają już za rok" - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Warszawski ratusz podaje najnowsze dane dotyczące wieku mieszkańców stolicy - co czwarta osoba ma ponad 60 lat. Niemal każdy z warszawiaków ma również seniora w swojej rodzinie. Dzięki temu, świadomość tego jak ważna jest opieka nas starszymi osobami ciągle wzrasta.
- W kampanii wyborczej byłem tutaj w SCOL i deklarowałem, że będziemy je rozbudowywać. Wszyscy, którzy znają tę placówkę wiedzą jak różne są tu warunki pracy i opieki nad pacjentami. Chcemy, aby tutaj standard był jak najwyższy - mówił podczas czwartkowej uroczystości przy ul. Mehoffera Rafał Trzaskowski.
Zdaniem prezydenta Warszawy, taki standard zagwarantuje powstający budynek.
Zobacz też: Jarosław Sellin popiera decyzję Andrzeja Dudy ws. zaproszenia do Izraela
Nowy pawilon pomieści 170 łóżek. Pokoje dla podopiecznych mają być dwuosobowe, z łazienkami. Cały kompleks będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku mają znaleźć się także sale rehabilitacyjne, w tym m.in. pracownia fizykoterapii i kinezyterapii, pokoje lekarskie i punkty pielęgniarskie.
Rozbudowę centrum finansuje m.st. Warszawa. Z jej budżetu na ten cel ma trafić ponad 33 mln zł. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w kwietniu 2021r.
Warszawa. Ruszyła rozbudowa Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego
Warszawski magistrat przypomina, że w Stołecznym Centrum Opiekuńczo-Leczniczym oferowana są różne rodzaje opieki. Oprócz tej finansowanej ze środków publicznych, od ubiegłego roku Centrum daje też możliwość wykupienia opieki wytchnieniowej.
Warszawa realizuje program wsparcia dla seniorów. W ubiegłym roku do użytku mieszkańców stolicy oddano dwa nowe bezpłatne Dzienne Domy Opieki Medycznej – w Wawrze i właśnie SCOL przy ul. Mehoffera.
Stolica oferuje również 22 domy dziennego pobytu oraz 68 klubów seniora. To nie wszystko. Starsze osoby mogą skorzystać ze specjalnego programu szczepień przeciwko grypie. Rok temu skorzystało z niego ponad 50 tysięcy seniorów. W tym roku Warszawa zarezerwowała na ten cel 2,3 mln złotych.
Ratusz zaznacza, że Warszawa proponuje seniorom wiele zniżek m.in. w kinach, muzeach, instytucjach kulturalnych i publicznych. Przejazdy komunikacją miejską także są w niższych cenach. Osoby, które ukończyły 65. rok życia korzystają z tańszej komunikacji publicznej – płacą 50 zł rocznie za przejazdy autobusami, tramwajami i metrem. Dla osób po 70. roku życia przejazdy są bezpłatne.
Miasto dofinansowuje 21 uniwersytetów trzeciego wieku. Warszawa ma także Radę Seniorów.
Źródło: UM Warszawa
Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl