Trwa ładowanie...

Warszawa. Osoby pozbawione wolności uszyły maseczki dla Domu Opieki „Samarytanin”

Koronawirus w Warszawie. We wtorek 22 kwietnia funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Warszawie – Białołęce przekazali 250 maseczek ochronnych do Parafialnego Domu Opieki „Samarytanin”. Uszyły je osoby pozbawione wolności w ramach realizowanego w jednostce programu resocjalizacji.

Warszawa. Osoby pozbawione wolności uszyły maseczki dla Domu Opieki „Samarytanin”Źródło: Materiały prasowe
d3y47vk
d3y47vk

Koronawirus w Warszawie. Areszt Śledczy w Warszawie – Białołęce przyłączył się do walki

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii oraz udziałem społeczności lokalnych w akcji szycia maseczek ochronnych Areszt Śledczy w Warszawie – Białołęce postanowił przyłączyć się do pomocy w walce z koronawirusem. Skazani z białołęckiego aresztu w ramach programu readaptacji społecznej „Solidarni w chwili zagrożenia” uszyli maseczki ochronne.

- Uszyte maseczki zostają przeznaczone do użytku jednostki penitencjarnej, a także są przekazywane do innych instytucji potrzebujących wsparcia.
Służba Więzienna nie pozostaje obojętna na apel o pomoc, zwłaszcza gdy w grę wchodzi ratowanie czyjegoś zdrowia lub życia. Zawsze jesteśmy gotowi do działania. Czas epidemii koronawirusa to wyjątkowy czas w naszym kraju, w tym momencie jesteśmy zobligowani do szybkiego działania, szczególnie ważne są teraz lokalne działania pomocowe - powiedział por. Zbigniew Śpiewak rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie.

Dodaje jednocześnie, że sytuacja w Domach Pomocy Społecznej jest wyjątkowo trudna. Pensjonariusze Domów Opieki, seniorzy oraz osoby niepełnosprawne należą do grupy podwyższonego ryzyka, a środki ochrony osobistej oraz ich jakość są kluczowe w walce z epidemią. Skazani zaangażowali się w szycie maseczek, ucząc się dzięki temu empatii, bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi oraz szacunku do zdrowia i życia ludzkiego.

d3y47vk

- Każdego dnia Dom „Samarytanin” służy pomocą ludziom będących w potrzebie, dziś to on otrzymał pomoc od funkcjonariuszy Służby Więziennej.- spuentował Śpiewak.

Zobacz także:Kary za wypalanie traw. Nawet 12 lat więzienia

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3y47vk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y47vk
Więcej tematów