Trwa ładowanie...

W Warszawie lepiej niż w Paryżu? 91% warszawiaków zadowolonych ze swojego miasta

Zobacz, co jeszcze wynika z raportu Ipsos

W Warszawie lepiej niż w Paryżu? 91% warszawiaków zadowolonych ze swojego miasta
d3hhbhb
d3hhbhb

91% warszawiaków jest zadowolonych z życia w swoim mieście - wynika z badania Ipsos. Wypadamy pod tym względem lepiej niż mieszkańcy Paryża, gdzie zadowolonych jest jedynie 80%. Warszawa wypada również bardzo dobrze na tle innych uwzględnionych w badaniu miast - Algieru, Barcelony, Bombaju, Chicago, Chongqing, Madrytu, Paryża i Rio de Janeiro - średnia zadowolenia we wszystkich miastach wyniosła 88%.

Ta ogólnie pozytywna ocena miasta jest zaskakująca, bo przyzwyczailiśmy się narzekać. Warszawa ma koszmarny wizerunek w Polsce jako miasto nieprzyjazne, brzydkie, zakorkowane, pełne karierowiczów. Z tych badań wynika jednak, że jej mieszkańcy oceniają ją dobrze - powiedział PAP Grzegorz Piątek z Fundacji Centrum Architektury.

Podczas badania zadano także inne pytania na temat miejsca zamieszkania. Wynika z nich, że mieszkańcy Warszawy raczej nie lubią deptaków. Warszawiacy najrzadziej (68 proc.) spośród mieszkańców badanych metropolii wskazywali na obecność dzielnic tylko dla pieszych jako cechę miasta pięknego. Cenią z kolei Warszawę za możliwości zawodowe i znalezienie zatrudnienia. Za zaletę Warszawy uznało to 51% badanych. To więcej niż w innych miastach. Średnia dla wszystkich metropolii wyniosła tu 33%.

d3hhbhb

Zapytano również: gdybyś mógł wybierać pomiędzy małym mieszkaniem w centrum miasta a dużym oddalonym od Śródmieścia, na co byś się zdecydował?Okazuje się, że warszawiacy wybraliby głównie tę drugą opcję. Zdecydowałoby sie na to aż 88% badanych.* Mieszkańcy Warszawy wybierali tę opcję najczęściej w porównaniu z innymi miastami.*

Badania zostały wykonane przez Ipsos na zlecenie Grupy Lafarge.* Zostały przeprowadzone przez internet na grupie blisko 5,5 tys. respondentów w dziewięciu metropoliach od sierpnia 2013 r. do czerwca 2014 r.* W Warszawie przebadano ok. 600 mieszkańców. Ipsos to międzynarodowa grupa badawcza, obecna w 84 krajach świata, specjalizująca się w badaniach marketingowych, reklamy, opinii, lojalności i satysfakcji klientów. Cały raport znajdziecie TUTAJ .

d3hhbhb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hhbhb
Więcej tematów