To dla nich najtrudniejszy okres. Wolontariusze pomogą zagubionym w Sylwestra zwierzętom
Sylwestrowy Patrol dla Zwierząt będzie działał na terenie Warszawy i okolic. Numery alarmowe Fundacji to: (22) 350 66 91 lub 792 070 088.
30.12.2016 12:16
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Podczas zabawy sylwestrowej wiele osób zapomina o tym, że nieustanne wystrzały petard to katorga dla wszystkich zwierząt. Często bezrefleksyjnie, dbając jedynie o własną przyjemność świętowania, pozostawiamy zwierzaki samym sobie, nie bacząc na stres jaki przeżywają. By uczynić ten czas znośnym dla czworonożnych przyjaciół Fundacja Animal Rescue uruchamia wyjątkowy, sylwestrowy patrol dla zwierząt.
Sylwester to jeden z najtrudniejszych okresów w roku dla zwierząt. Nieustanne wybuchy, huk oraz skutecznie generują panikę i stres wśród zwierzaków. Wiele osób informuje w sieci o zaginionych psach lub kotach, które przestraszone wybuchem petard uciekają w popłochu, nie zwracając uwagi na wołanie właścicieli. W tym trudnym okresie swą pomoc oferuje Sylwestrowy Patrol dla Zwierząt Fundacji Animal Rescue Poland.
Numery alarmowe
Sylwestrowy Patrol dla Zwierząt będzie działał na terenie Warszawy i okolic. Numery alarmowe Fundacji to: (22) 350 66 91 lub 792 070 088. Patrol będzie działał w Sylwestra i Nowy Rok pomagając zagubionym czy zranionym zwierzętom, patrolując ulice Warszawy i okolic oraz pomagając właścicielom odnaleźć swoje zguby.
Jak reagować?
Zwierzęta bezdomne powinny być zgłaszane w pierwszej kolejności do Straży Miejskiej w Warszawie tel. 986.
Pod numery alarmowe Fundacji: (22) 350 66 91 lub 792 070 088 można zgłaszać:
- poszkodowane zwierzęta w wypadkach drogowych,
- dzikie zwierzęta stwarzające zagrożenie dla ludzi,
- zagubione zwierzęta - fundacja wyśle w okolice zaginięcia patrol i będzie prowadzić poszukiwania zwierzęcia lub patrol przyjedzie do zgłoszonego, błąkającego się zwierzęcia. Inspektorzy posiadają czytnik czipów, który ułatwi kontakt z właścicielem zwierzęcia, które posiada czip.
Fundacja prosi także o wsparcie finansowe, które pomoże kontynuować działalność na rzecz pomocy zwierząt. Pomagać możemy TUTAJ
Przeczytaj też: Kto i kiedy wybuduje kolejny odcinek bulwarów wiślanych?