Trwa ładowanie...

Straż Miejska z pozytywną oceną Warszawy. "Miasto jest bezpieczne"

Warszawiacy wystawili straży miejskiej bardzo dobre noty. Pozytywnie pracę tej służby ocenia siedmiu na dziesięciu mieszkańców stolicy.

Straż Miejska z pozytywną oceną Warszawy. "Miasto jest bezpieczne"Źródło: sm.waw.pl, fot: Straż Miejska Warszawa
duordz8
duordz8

Warszawski ratusz dwa razy w roku pyta mieszkańców stolicy, jak oceniają jakość życia w mieście. Ostatnie wyniki Barometru Warszawskiego (bo tak nazywa się to badanie) jest pozytywne dla Straży Miejskiej.

"Mieszkańcy doceniają naszą pracę uznając, że w Warszawie żyje się bezpieczniej" - napisali w specjalnym komunikacie funkcjonariusze. Na pytanie o ich pracę siedmiu na dziesięciu mieszkańców Warszawy odpowiedziało, że jest "dobra".

W 2019 r. badanie przeprowadzono w czerwcu i w listopadzie. Poziom bezpieczeństwa w ocenie warszawiaków nie zmienił się - dwa razy pozytywną ocenę wystawiło 92 proc. ankietowanych. Natomiast poziom zaufania do Straży Miejskiej wzrósł - w połowie roku Straż Miejską i jej działalność dobrze oceniało 68 proc. respondentów. Kilka miesięcy później było to 72 proc. badanych.

Zobacz też: Szymon Hołownia chciałby, by Donald Tusk mu doradzał

Co piąty mieszkaniec stolicy chce również, żeby na ulicach miastach było więcej strażników miejskich. W czerwcu taką wolę wyraziło 16 proc. badanych. "To jednoznacznie pokazuje, jak bardzo potrzebna jest nasza formacja w mieście" - napisali strażnicy, chwaląc się dobrymi wynikami badania.

duordz8

Barometr Warszawski to badanie przeprowadzane na losowej, reprezentatywnej próbie mieszkańców stolicy. Ankieterzy rozmawiają z grupą 1100 mieszkańców Warszawy w ich domach.

Straż Miejska wyróżniona za akcję na Bemowie

W tym tygodniu dwóch strażników miejskich zostało wyróżnionych przez prezydenta RP. Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe funkcjonariuszom którzy pomagali ofiarom pożaru na Bemowie, w sierpniu ubiegłego roku.

"Dwaj nasi strażnicy: mł. inspektor Krzysztof Szymczak oraz mł. strażnik Piotr Rudniewski odebrali z rąk prezydenta odznaczenia państwowe >>Za ofiarność i odwagę<<" - napisali strażnicy na Twitterze.

Oprócz akcji ratunkowych i swoich zwykłych obowiązków strażnicy miejscy włączają się także w akcje pomocowe. W listopadzie pisaliśmy o tym, że wraz z Caritasem stołeczni strażnicy rozpoczęli patrolowanie miejsc, w których są bezdomni.

duordz8

Do ich prowizorycznych schronisk, m.in. altanek na ogródkach działkowych, wybierali się z porcją ciepłego jedzenia i kocami.

W styczniu warszawska Straż Miejska gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podczas 28. finału WOŚP można wylicytować kurs samoobrony.

Źródło: Straż Miejska

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

duordz8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duordz8
Więcej tematów